LATVIJA PASAULES UNIVERSIĀDĒ - GAN SIEVIEŠU, GAN VĪRIEŠU KONKURENCĒ

Uzaicinājumu piedalīties šā gada Universiādē Taivānā saņēmusi gan Latvijas vīriešu, gan sieviešu volejbola izlase.

Šogad Universiāde no 19. līdz 30. augustam notiks Taivānas (Ķīnas Taipejas) galvaspilsētā Taipejā. Universiādē jau trešo reizi pēc kārtas piedalīsies Latvijas vīriešu studentu izlase, kamēr sieviešu izlasei tā būs debija šajās sacensībās.

„Tas jau ilgāku laiku ir bijis mans sapnis – piedalīties Universiādē,” stāsta RSU/MVS komandas prezidente un trenere Inguna Minusa, kura būs arī sieviešu komandas trenere. „Savulaik Zigismundam Grigoļunovičam vaicāju, kas studentēm ir svarīgākās sacensības, un viņš man teica, ka tā ir pasaules Universiāde, kur lielās valstis bieži vien piedalās ar dublieru sastāviem un kur tiek spēlēts augstas klases volejbols. Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) komandā spēlē daudzas studentes. Tāpēc interesējos, kā arī Latvija varētu piedalīties šajās sacensībās.

Šogad RSU Sporta kluba vadītāja Laura Ritova un Infrastruktūras departamenta direktors Ronalds Neimanis deva savu svētību, atvēlot līdzekļus dalībai Universiādē, ar savu parakstu to apstiprināja RSU rektors Jānis Gardovskis, un arī Latvijas Volejbola federācija apsolīja atbalstu, kas būs tās spēkos. Otrdien saņēmām oficiālu ielūgumu uz Universiādi, un tas mums ir liels notikums.

Protams, finanšu visam nepietiek, un lielākā daļa līdzekļu vēl būs jāatrod, lai pilnvērtīgi sagatavotos un aizbrauktu uz Taivānu. Vēl jāsavāc laba komanda, un te es raugos arī savu palīgu RSU/MVS komandā – Jāņa Grīnfelda un Aleksandras Tihovskas – virzienā. Gribas, lai izlasē spēlētu visas spēcīgākās, jo arī citās Latvijas komandās spēlē volejbolistes, kas studē augstskolās.”

Vīriešu izlase Raimonda Vildes vadībā šoreiz sacensību dalībnieku pulkā ir iekļauta automātiski, jo pirms diviem gadiem Dienvidkorejā ierindojās augstajā 7. vietā.

Grupu turnīra izloze notiks Taipejā no 8. līdz 12. maijam.

video: Sporta Studija 2015.gada 6.jūlijs, Latvija - Venecuēla