PIRMAJĀS PUSFINĀLA SPĒLĒS UZVAR BIOLARS/JELGAVA UN POLIURS/OZOLNIEKI

Latvijas čempionāta pusfinālus ar uzvaru viesos sākusi Biolars/Jelgava, kas piecos setos apspēlēja RTU/Robežsardzi, un Poliurs/Ozolnieki, kas trijos setos pārspēja Jēkabpils lūšus.

Rīgas 49. vidusskolas sporta zālē trīs setus pussolīti priekšā bija mājinieki – RTU/Robežsardze, kas svinēja uzvaru 1. un 3. setā. Tomēr vairāk spēka galotnei bija sataupījuši Biolars/Jelgavas volejbolisti, kas uzvarēja ar 3:2 (-25, 19, -21, 21, 7). Uzvarētājiem 20 punkti Kārlim Paulam Levinskim, 18 – Viktoram Koržeņevičam un 11 – Vitālijam Cinnem. Mājinieku rindās 23 punkti Aleksandram Avdejevam un 22 – Mārim Lancmanim, bet 11 punktus pievienoja Antons Nazarovs.

“Par spīti tam, ka divi pamatsastāva spēlētāji nevarēja spēlēt, labi bija tas, ka cīnījāmies līdz galam,” panākumu Rīgā komentēja Biolars/Jelgavas kluba treneris Jurijs Deveikus. “Levinskim ir trauma, bet Aukmanis pēc slimības visu maču vēl nevarēja nospēlēt. Labi arī, ka spēlētāji neskatījās, kas viņus var nomainīt. Nav tā, ka nebūtu ar ko nomainīt, bet laukumā esošie spēlētāji paši gribēja uzvarēt. Ar pusspēku nevar vinnēt.”

Arī Jēkabpilī uzvaru svinēja viesi – Poliurs/Ozolnieki, kas Jēkabpils lūšus pārspēja ar 3:0 (23, 19, 20). Uzvarā Armandam Āboliņam 21 punkts, bet Haraldam Regžam – 12. Lūšiem Bariss Čebatarovs guva 14, bet Pāvels Jemeļjanovs – 9 punktus.

“Sen nebiju tik labi juties,” pēc spēles teica Armands Āboliņš, kurš ar diviem eisiem pabeidza 1. setu. “Pats negaidīju, ka tik labi nospēlēšu, bet jau vakar treniņā jutos labi. Arī cēlājs Mārtiņš Jansons šodien aizvadīja labu spēli. Šodienas 3:0 neko nenozīmēs rīt. Rīt tie būs pavisam citi lūši un tik daudz nekļūdīsies kā šodien.”

“Rīt tā būs pavisam cita komanda,” simtprocentīgi piekrīt arī Ozolnieku kluba treneris Guntis Atars. “Kaut arī uzvarējām trijos setos, tikai setu galotnēs izšķīrās uzvarētājs. Nemaz tik liels pārsvars nebija. Pāris sekmīgas darbības galotnēs, mūsu lielākā pieredze un aukstasinība šodien noteica uzvarētāju. Tomēr arī lūši cīnījās kā zvēri un demonstrēja labu spēli.

Labi nosedzām galvenos sitienu virzienus Pāvelam (Jemeļjanovam. - LVF Preses dienests), labi nospēlējām blokā un aizsardzībā. Spēles sākumā Riharda Puķīša personā izdevās atrast vājo posmu pretinieku servju uzņemšanā, taču turpinājumā viņš spēlēja labi. Arī tas palīdzēja vinnēt 1. setu un labi sākt spēli.”

Otrās spēles sērijā līdz trim uzvarām jau rīt, pulksten 16:00 Mārupē un 18:00 – Ozolniekos.

Vairāk par Latvijas čempionātu volejbolā vīriešiem lasiet šeit.