OTRĀ UZVARA POLIURS/OZOLNIEKIEM, RTU/ROZBEŽSARDZE REVANŠĒJAS

Latvijas čempionāta pusfinālā jau otro uzvaru izcīnīja Poliurs/Ozolnieki, kas trijos setos pārspēja Jēkabpils lūšus, bet RTU/Robežsardze viesos piecos setos revanšējās Biolars/Jelgavai.

Arī otrā RTU/Robežsardzes un Biolars/Jelgavas spēle beidzās piecos setos, tikai šoreiz uzvarēja rīdzinieki – 3:2 (-20, 18, -21, 23, 10). Panākumu ar 19 punktiem kaldināja Gatis Garklāvs un Aleksandrs Avdejevs, 15 punkti Mārim Lancmanim un 13 – Andrejam Zavorotnijam. Mājinieku rindās par mača rezultatīvāko spēlētāju ar 26 punktiem kļuva Kārlis Pauls Levinskis, Pēterim Aukmanim 16 punkti, bet Vitālijam Cinnem – 11.

“Šodien man salīdzinoši daudz darba bija servju uzņemšanā,” pēc mača uz spēli atskatījās rīdzinieku libero Ingars Ivanovs. “Domāju, ka viņu uzdevums nebija servēt tieši pa mani. Pretinieki mēģināja agresīvas serves, un tās trāpīja pa mani. Man jau patīk, ka pa mani servē.”

“Grūti pateikt, cik spēles būs vajadzīgas līdz vienas komandas uzvarai. Man jau gribētos, lai ir 3-1 mūsu labā, taču var būt arī piecas spēles piecos setos,” jokoja Ingars. “Mums vēl ir rezerves Rolanda Ozoliņa personā, kurš ar 38 grādu temperatūru bija spiests palikt mājās. Trešdien viņš jau teicās būt treniņā. Viņš mums ļoti noderētu diagonālā uzbrucēja pozīcijā.”

Otrā pusfinālpārī otro uzvaru, šoreiz savā laukumā, izcīnīja Poliurs/Ozolnieki, kas Jēkabpils lūšus pārspēja ar 3:0 (21, 21, 22). Mājiniekiem Haraldam Regžam 17 un Armandam Āboliņam – 13 punkti, kamēr jēkabpiliešiem ar 11 punktiem jau otro reizi pēc kārtas bija Bariss Čebatarovs.

“Rezultāts ir līdzīgs, bet šodien nebija tik stresaina spēle kā vakar,” ar rezultātu apmierināts bija Ozolnieku komandas treneris Guntis Atars. “Visu laiku kontrolējām spēles gaitu. Neitralizējām lūšu galvenos sitējus, bet Jemeļjanovu pavisam noēdām. Viņu pat nomainīja. Izpildījām spēles plānu, servējām labi un, kā bijām runājuši, taktiski spēlējām blokā. Pretinieki neko pretī izdarīt nevarēja.”

Vaicāts, kas jādara, lai arī trešais mačs beigtos ar līdzīgu rezultātu, treneris pauda bažas par tādu pašu iznākumu: “Trešais mačs būs visgrūtākais tieši psiholoģiskā ziņā. Maniem puišiem galvenais ir neatslābt. Šobrīd ir atlicis pārkāpt astei, bet nekādi peramie zēni lūši nav. Lai manējie neizdomā, ka kāds kaut ko dāvinās! Ja taktiski izpildīsim spēles plānu un nospēlēsim pieklājīgi uzbrukumā, tad rezultātam vajadzētu būt tādam kā šodien. Ir jau gan arī man vēl pa kādam jokerim kavā,” noslēpumaini pasmaida Atars.

Turpinājums sekos trešdien Jēkabpils sporta namā pulksten 19:30, bet trešais mačs (trilleris?) sērijā starp Rīgas un Jelgavas komandām ceturtdien, pulksten 20:00, Sporta namā Daugava.

Vairāk par Latvijas čempionātu volejbolā vīriešiem lasiet šeit.