BRONZAS MEDAĻAS IZCĪNA BIOLARS/JELGAVA

Latvijas čempionāta bronzas medaļas izcīnīja Biolars/Jelgava, kas Jēkabpilī četros setos pārspēja Jēkabpils lūšus un sērijā uzvarēja ar 2-1.

Izšķirīgajā spēlē par Latvijas čempionāta bronzu Biolars/Jelgava viesos ar 3:1 (21, 29, -18, 22) apspēlēja Jēkabpils lūšus un otro gadu pēc kārtas izcīnīja bronzas medaļas.

Pirmajā setā mājinieki nekādi netika galā ar Kārli Paulu Levinski, kurš no 12 uzbrukuma sitieniem punktos pārvērta deviņus, vēl vienu punktu pieskaitot par neatvairāmu servi. Iespējams, izšķirošais bija otrais sets, kura galotnē tomēr laimīgāki (meistarīgāki) izrādījās jelgavnieki. 3. sets sākās ar 8:2 lūšu labā, ko sekmēja Rihards Puķītis, divreiz blokā apturot Levinski. Tuvāk par 9:11 viesi šajā setā netika. Kaut arī mājinieki sāka ar 3:1, tā bija vienīgā reize, kad viņi ceturtajā setā bija priekšā, notikumus laukumā un rezultātu kontrolējot Biolars/Jelgavai.

“Vakar, domāju, bija mūsu sliktākā spēle sezonā,” ar sestdienas spēli par sērijas noslēgumu sāka uzvarētāju treneris Jurijs Deveikus. ”Ne uzņemšanā, ne uzbrukumā, ne servēs, ne kopējā spēlē nespēlējām labi. 2. setā izvirzījāmies vadībā ar trim punktiem, bet patraucēja muļķīgas kļūdas – tehniskais brāķis. Šodien maču aizvadījām gandrīz bez kļūdām. Savukārt jēkabpilieši labi spēlēja vakar, bet šodien viņi bija vēl labāki. Tikai mēs bijām vēl labāki. Attaisnojās Mārča Jirgensona sūtīšana laukumā Vitālija Cinnes vietā servju uzņemšanā. Ļoti svarīgi, ka šodien bija līderis Kārlis Pauls Levinskis, kurš ne tikai guva daudz punktus, bet to izdarīja vajadzīgajā brīdī. Viktors Koržeņevičs tika galā ar servju uzņemšanu, bet cēlājs Raimonds Liniņš šodien spēlēja tā, kā es viņu gribētu redzēt spēlējam vienmēr. Patika, ka spēlēja visa komanda. Visi 12 cilvēki, arī tie, kas atradās malā, gribēja uzvarēt.”

“Sezona sanāca grūta,” vaicāts par kopsavilkumu sezonai, teica Deveikus. “Visu pirmo apli Baltijas līgā mums nebija optimālais sastāvs. Tāpēc zaudējām daudz punktu un netikām labāko astotniekā. Tā paša iemesla dēļ Latvijas kausā neiekļuvām pat finālā. Starpsezonā četri spēlētāji komandu pameta, citi nāca vietā. Var teikt, ka bija jauns sastāvs. Otro apli jau aizvadījām labāk, un rezultāts Latvijas čempionātā ir objektīvs.”

”Pat grūti ko pārmest puišiem,” Jēkabpils lūšu treneris Mārcis Obrumans tikai apstiprināja Deveika teikto, ka abas komandas pēdējo spēli aizvadīja labi. “Biolars/Jelgava labi nospēlēja. Pirms mača domāju, ka, ja spēlēsim kā vakar, bet Jelgava – pat drusciņ labāk, uzvarēsim. Otrā seta galotne varēja pavērsties labāk. Drusciņ pietrūka diagonālā spēlētāja, jo  viņi redzēja, ko mēs darījām vakar, un vairāk piesedza ceturto zonu. Levinskis labi nospēlēja. Trešajā setā mēs viņu apturējām, tāpēc arī setu uzvarējām, bet citos īsti galā ar viņu netikām. Viss tika izdarīts, bet viņi bija labāki.”

“Izcīnījām Latvijas kausu,” aizvadīto sezonu ar gandarījumu var atcerēties treneris. “Varbūt citi vēl ieskrējās vai nebija tik labi sagatavoti tobrīd, taču tas nevienu vēlāk neinteresēs. Bija iekšējās problēmiņas. Baltkrievu leģionāru aizsūtījām mājās. Uzskatu, ka tas bija pareizs lēmums, un viņa vietā varēja spēlēt 1999. gadā dzimis pirmais temps, kuram šī pieredze noderēs turpmāk, arī Latvijas izlasē. Baltijas līgā un Latvijas čempionātā esam augstāk nekā gadu iepriekš un ar Selveru pacīnījāmies ceturtdaļfinālā. Visās pozīcijās ir progress. Esam uz pareizā ceļa. Ja saglabāsim sastāvu un piesaistīsim jaunos spēlētājus, nākamsezon cīnīsimies par augstāku vietu.”

Tikmēr trešā spēle sērijā par zeltu starp RTU/Robežsardzi un Poliurs/Ozolniekiem notiks 26. aprīlī, pulksten 20:00, Sporta namā Daugava.

Vairāk par Latvijas čempionātu volejbolā vīriešiem lasiet šeit.