GRAUDIŅAI UN KRAVČENOKAI EIROPAS U-22 ČEMPIONĀTĀ 5. VIETA

Ceturtdaļfinālā Tīnas Graudiņas un Anastasijas Kravčenokas gājienu pēc sava otrā Eiropas U-22 čempioņu titula apturēja šveicietes. Turnīrs ar 9. vietu beidzies arī Mihailam Samoilovam un Kristapam Šmitam, kuri piekāpās norvēģiem Andersam Berntsenam Molam un Matiasam Berntsenam.

Sacensības sestdien ar uzvaru izslēgšanas spēļu 2. kārtā uzsāka Bādenē ar 6. numuru izliktā Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka. Latvijas pludmales volejbolistes ar 2:1 (-20, 15, 9) pieveica somietes Idu Sinisalo un Nīnu Ahtiainenu (9.).

3. kārtā gaidīja tikšanās ar Šveices duetu Esmī Bebneri un Dunju Žersonu, kurai pārī ar Lauru Kucleri Latvijas duets piekāpās 2013. gada Eiropas U-18 čempionātā Molodečnā (Baltkrievija). Šveicietes Austrijā ir izliktas ar augstāku numuru nekā latvietes – trešo. Piekāpties nācās arī šoreiz, zaudējot Bebnerei un Žersonai sīvā cīņā seta galotnēs ar 0:2 (-19, -20). Turnīrā Graudiņa un Kravčenoka nopelnīja 64 punktus pasaules rangam.

Vīriešu turnīrā līdz 2. kārtai izslēgšanas spēļu turnīrā nokļuva Kristaps Šmits un Mihails Samoilovs. Ar 16. kārtas numuru izsētie Latvijas pludmales volejbolisti vispirms ar 2:0 (16, 19) apspēlēja ungārus Botondu Olahu un Balašu Benku (29.), bet pēc tam kapitulēja norvēģiem Matiasam Berntsenam un Andersam Berntsenam Molam, kuri turnīrā izlikti ar 2. numuru, - 0:2 (-17, -11). Daudzkārtējais Eiropas jauniešu un junioru čempions Mols, kurš Bādenē aizstāv iepriekšējā sezonā kopā ar Kristianu Serumu izcīnīto titulu, Samoilovam aizšķērso ceļu jau trešajā Eiropas čempionātā pēc kārtas un kopā ar Berntsenu ir šī turnīra galvenie favorīti. Par veikumu Bādenē Latvijas duets nopelnīja dalītu 9. vietu un 48 punktus pasaules rangam.

Vairāk par Eiropas U-22 čempionātu Bādenē lasiet šeit.