28. AUGUSTĀ OGRĒ NOTIKS VASARAS SPĒĻU VOLEJBOLĀ FINĀLS

Pirmdien, 28. augustā, Ogres novada sporta centra stadionā norisināsies jauniešu vasaras spēļu finālsacensības volejbolā, kurās piedalīsies 113 komandas no visas Latvijas. Sacensību atklāšana notiks pulksten 11:00, izšķirīgās cīņas par medaļām būs apmēram trīs stundas vēlāk, bet apbalvošana sāksies apmēram puspiecos pēcpusdienā.

Sacensības, kas agrāk bija pazīstamas ar nosaukumu TIO Volejs un PŪRE Chocolate, šādā formātā notiek jau 12. gadu. To sākums gan meklējams vēl agrāk, kad Jaunatnes sporta centrs rīkoja sacensības Volejbums gan bērniem, gan pieaugušajiem, taču nu jau 12. reizi rīkotāja lomā ir Latvijas Volejbola federācija (LVF).

Finālposmā startēs 113 labākās Latvijas komandas ar vairāk nekā 650 dalībniekiem, katrā vecuma grupā ne vairāk kā desmit – pa piecām no katra reģiona. Finālistes tika noskaidrotas 123 komandu konkurencē Daugavas labā krasta reģiona sacensībās Gulbenē un Madonā, bet Daugavas kreisā krasta reģiona labākie ar 113 komandu līdzdalību tika noteikti pēc viena posma rezultātiem Aizputē, jo otro posmu Kuldīgā aizpūta vējš un lietus... Kopā vasaras spēlēs šogad piedalījušies vairāk nekā 1200 spēlētāji. Salīdzinājumam – pirmajā sezonā sacensībās piedalījās tikai 82 komandas.

Sacensības notiek sešās grupās zēniem un sešās – meitenēm ar katrai grupai pieskaņotu tīkla augstumu. Četrās grupās (D, C2, C1 un B) drīkst piedalīties arī LVF licencētie spēlētāji un sporta skolu pārstāvji, kamēr F un E grupas pamatskolu un vidusskolu konkurencē atvēlētas puišiem un meitenēm, kuri volejbolā netrenējas sporta skolās un klubos un nav licencēti sportisti. D grupā (2006. gadā dzimušie un jaunāki sportisti) sacenšas mazākos laukumos (12x6 metri) triju cilvēku sastāvā, bet pārējie spēkiem mērojas četru cilvēku sastāvā 16x8 metru laukumā. Lai noskaidrotu medaļniekus, pirmdien Ogrē uz 16 laukumiem tiks aizvadītas 285 spēles.

“Šīs sacensības ir kā vasarā padarītā darba augļi,” stāsta vasaras spēļu koordinatore Sandra Budkēviča. “Komandas uz Ogri dosies, lai atrādītu sporta un atpūtas nometnēs paveikto un atkal satiktos ar draugiem. Komandas ir kopā trenējušās, un liela daļa gatavojušās tieši šīm sacensībām. Šis ir viens no veidiem, kā vasaras brīvlaikā ar volejbola palīdzību pievērst bērnus un jauniešus veselīgam un aktīvam dzīvesveidam. Ar šiem mačiem it kā tiek pavilkta svītra vasarai, lai volejbola sacensības atsāktu oktobrī Jaunatnes kausa izcīņā. Sacensības kļūst ar katru gadu populārākas un ieņem nozīmīgu vietu arī pašvaldību notikumu kalendārā. Tāpēc žēl, ka Kuldīgā, kur vasaras spēļu sacensību posms ir pilsētas svētku programmā, šoreiz sacensību rīkošanai patraucēja lielais lietus un pielijušais stadions. Bērniem no sacensībām jāgūst pozitīvas emocijas, taču šoreiz pārāk liels bija savainojumu risks, un sacensības nācās atcelt.”

Vasaras spēles atbalsta Latvijas Sporta federāciju padome, Ogres, Aizputes, Gulbenes, Kuldīgas un Madonas pašvaldības un “Mangaļi”.

FOTO no finālsacensībām un citiem sacensību posmiem meklē facebook.com.

Vairāk par vasaras spēlēm volejbolā lasi šeit.