PIECAS LATVIJAS KOMANDAS UZSĀK CĪŅAS BALTIJAS LĪGĀ

Sestdien sākas 13. Baltijas līgas sezona volejbolā vīriešiem. Uz starta līnijas stājas septiņas Igaunijas, piecas Latvijas un divas Lietuvas komandas. Pirmajā spēlē zobenus krustos RTU/Robežsardze ar Jēkabpils lūšiem un Biolars/Jelgava ar DU, bet debijā līgā OC Limbaži/MSĢ Igaunijā tiksies ar trešo spēcīgāko līgas komandu Bigbank Tartu.

Šosezon līgā piedalīsies jau septiņas Igaunijas komandas, klāt nākot ambiciozajai Saaremaa VK. Latvijasklubu rindas kļuvušas plānākas par Ozolnieku un Kuldīgas komandām, bet vietā stājušies Nacionālās līgas 1 sudraba laureāti OC Limbaži/MSĢ. Četri no Latvijas klubiem savas rindas papildinājuši uz Ozolnieku kluba rēķina, kurš šosezon Baltijas līgā nepiedalīsies. Tieši Poliurs/Ozolnieki aizvadītās sezonas ceturtdaļfinālos spēja izcīnīt Latvijas klubiem vienīgo uzvaru ceturtdaļfinālos, taču ar to bija par maz finālčetrinieka sasniegšanai.

Divus setus jeb punktu spēlē pret Tallinas Selver ceturtdaļfinālā spēja paņemt Jēkabpils lūši, kas šosezon mērķē augstāk. „Komandu papildinājis iepriekšējā sezonā DU rindās spēlējušais Ēriks Voroņko un bijušais Poliurs/Ozolnieku kluba spēlētājs Armands Āboliņš. Armands komandai pievienojās septembrī, bet pārējie puiši treniņos ir jau kopš vasaras vidus,” par komandas gatavošanos stāsta lūšu treneris Mārcis Obrumans. „Nebūšu oriģināls – Latvijā gribam spēlēt finālā, bet, ja tur būsim nokļuvuši, kāpēc lai necīnītos arī par titulu? Esam pašreizējie Latvijas kausa glabātāji, tāpēc mums nevar būt cits mērķis kā šo trofeju nosargāt. Baltijas līgā ir jāredz citas komandas, bet mazais mērķis ir finālčetrinieks.”

Līdz ceturtdaļfinālam pavasarī tika arī Raimonda Vildes trenētā RTU/Robežsardze, kas ir saglabājusi iepriekšējās sezonas sastāvu, to papildinot ar Raimondu Liniņu no Biolars/Jelgava, Andi Cimošku no Ozolniekiem un libero Uģi Puķīti no ASK/Kuldīga.

„Sezonai sākām gatavoties uzreiz pēc universiādes, 1. septembrī, bet augustā trenējāmies brīvā režīmā,” stāsta komandas treneris Raimonds Vilde. „Baltijas līgā, protams, būs grūti. Igaunijas klubi ir labi nokomplektēti. Saskaitīju 14 ārzemniekus (vēl viens ir Šauļu kluba rindās. – LVF Preses dienests). Centīsimies tikt finālčetriniekā, bet tas nebūs vieglāk kā pagājušajā sezonā. Latvijas kausā un Latvijas čempionātā, protams, jācīnās par uzvaru. Arī tā nebūs viegla pastaiga, jo tikai limbažniekiem sastāvā ir jaunieši. Noteikti spēcīgāki ir kļuvuši jēkabpilieši, DU pievienojies Raimonds Vilmanis, un arī Jelgavas klubs gribēs uzvarēt.”

Iespaidīgas izmaiņas ir arī Jelgava/Biolars sastāvā. Trenera karjeru uzsācis Austris Štāls, darbam priekšroku šobrīd devis Pēteris Aukmanis, uz Rīgu devies Liniņš. Papildinājums atrasts Ozolniekos: Aivis Āboliņš, libero Uģis Dombrovskis un Andris Zadovskis, taču dažās pozīcijās spēlētāji vēl noderētu.

„Ir dažādas problēmas ierastajiem pamatsastāva spēlētājiem, tomēr tā būs laba iespēja citiem volejbolistiem doties laukumā pamatsešiniekā,” šobrīd vienības trenerim Jurijam Deveikum sastāvs nebūt nav Dream Team kondīcijā. „Sākām trenēties augusta vidū, bet ar bumbām strādājam divas nedēļas. Ja runājam par mērķiem, es un puiši gribam maksimālu rezultātu. Baltijas līgā labs sasniegums šosezon būtu iekļūšana labāko astoņniekā, Latvijas čempionātā tās būtu medaļas, Latvijas kausā – uzvara, jo tur nedod medaļas par otro un trešo vietu.”

Iepriekšējā sezonā savus kadrus audzināja DU, kuras audzēkņi spēlē visās spēcīgākajās Latvijas komandās. Pirms šīs sezonas „uz Jēkabpili devās viens no komandas līderiem Ēriks Voroņko, bet vietā nācis Vilmanis un Arvīds Ribickis no Jēkabpils lūšiem. Tagad Sergejs Nikolajevs, kurš spēlēja par pirmo tempu, varēs spēlēt kā libero.”

Daugavpilieši piedalījušies divos pārbaudes turnīros – Viļņā un Zigismunda Grigoļunoviča piemiņas turnīrā savās mājās. „Pēc pārbaudes spēlēm vēl palicis laiks snieguma koriģēšanai, bet ļoti priecīgs esmu par Raimonda Vilmaņa sniegumu.

Komandas vadība šai sezonai ir devusi grūtus uzdevumus – Baltijas līgā iekļūt izslēgšanas spēlēs, Latvijas kausā – pusfinālā, bet Latvijas čempionātā – cīnīties par medaļām. Kādas ir mūsu izredzes, redzēsim apmēram mēneša laikā – kādi šogad ir igauņi un citas Latvijas komandas. Komandas sastāvs lielā mērā ir saglabājies, un šosezon ceram startēt labāk nekā pērn.”

Visbeidzot Baltijas līgas jaunpienācēja OC Limbaži/MSĢ šosezon krās pieredzi, jo tās rindās ir tikai jaunie. „Visi ir kļuvuši par gadu vecāki, plus klāt ir nācis viens 20 gadus vecs un 2,08 metrus garš puisis (Edgars Šimanskis. – LVF Preses dienests), kurš iepriekš nodarbojies ar basketbolu. Viņš čakli pastrādāja vasarā un fiziski ir kļuvis krietni spēcīgāks,” puišu progress priecē komandas treneris Lauri Iecelnieku. Gatavošanās procesam noteikti patraucēja Iecelnieka darbs ar pludmales volejbolistiem vasarā, kas rezultējās U-21 pasaules čempionāta bronzas medaļās, taču tas nebūs izšķirošais sezonas sākumā. „Trīs spēles aizvadījām pārbaudes turnīrā Ventspilī, taču mūsu ir vajadzīgi divi – trīs gadi, lai no mums kaut ko varētu gaidīt. Galvenais bija ļaut puišiem turpināt spēlēt volejbolu, nevis uzreiz pa taisno doties strādāt. Tāpēc Baltijas līgā cīnīsimies par vienu uzvarētu setu, tad – par diviem, bet trīs seti jau būs uzvara mačā.”

Igaunijas klubos šo sezonu aizvadīs arī divi latvieši – Toms Švans (Parnu VK) un Mārtiņš Jansons (Jarvamaa VK), bet Tallinas Selver vecākais treneris būs Austris Štāls.

Šobrīd visas komandas atrodas uz vienas starta līnijas, taču jau nedēļas nogalē būs pirmie līderi un atpalicēji.

 

Spēļu kalendārs:

30. septembris

18:00 TU SH        Bigbank Tartu OC Limbaži/MSĢ

17:00 Rīgas 49. vsk        RTU/Robežsardze Jēkabpils lūši

18:00 Zemgales OC        Biolars/Jelgava DU

1. oktobris

18:00 Rakvere SH Rakvere VK OC Limbaži/MSĢ

15:00 Rīgas 49. vsk        RTU/Robežsardze DU

16:00 Zemgales OC        Biolars/Jelgava Jēkabpils lūši (Sportacentrs.comTV)

 

Vairāk par Baltijas līgu vīriešiem lasiet šeit.