TRIJU ZVAIGŽŅU ORDENIS SEĻIVANOVAM UN DEVEIKUM

Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ordeņu kapituls par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā nolēmis piešķirt Triju Zvaigžņu ordeni Pāvelam Seļivanovam un Jurijam Deveikum.

18. novembrī Rīgas pilī augstākos valsts apbalvojumus pasniegs arī diviem volejbola saimes pārstāvjiem Pāvelam Seļivanovam un Jurijam Deveikum. Seļivanovam piešķirta Triju Zvaigžņu ordeņa IV šķira, un viņš iecelts par ordeņa virsnieku, bet Deveikum piešķirta Triju Zvaigžņu ordeņa V šķira, ieceļot viņu par ordeņa kavalieri.

Pāvels Seļivanovs Radiotehniķa rindās aizvadīja 17 sezonas, sportista karjeru pabeidzot ārvalstīs. Viņa kontā ir krietns PSRS meistarsacīkšu medaļu klāsts, ieskaitot uzvaru 1983./1984. gada čempionātā, trīs uzvaras Eiropas kausu ieguvēju kausā, pirmā vieta 1979. gada PSRS tautu spartakiādē, kā arī visus augstākos tā laika titulus PSRS izlases sastāvā, tai skaitā zelta medaļu 1980. gada olimpiskajās spēlēs Maskavā. Trenera karjeru sācis Beļģijā, šobrīd Seļivanovs trenē bērnus Rīgas Volejbola skolā, kā arī Latvijas jauniešu izlases sievietēm.

Jurijs Deveikus ilgus gadus bija Latvijas spēcīgākās volejbola komandas Radiotehniķis sastāvdaļa, vairākkārt izcīnot PSRS čempionāta medaļas un trīsreiz kopā ar komandu izcīnot Eiropas kausu ieguvēju kausu. Kā treneris vadījis arī Latvijas junioru un pieaugušo izlasi vīriešiem, bet pēdējos gados vadījis Ozolnieku un Jelgavas klubus Baltijas līgā.

Apsveicam!