AVO KĒLS par Eiropas Līgu: Mūsu uzdevums ir iekļūt finālčetriniekā

Oficiāli paziņota kārtība, kādā tiks aizvadīta 2018. gada Eiropas Volejbola līga, kurā pēc 11 gadu pārtraukuma piedalīsies arī Latvijas vīriešu izlase. Šīs sacensības kalpos kā sagatavošanās Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijas turnīram.

Oficiāli paziņota kārtība, kādā tiks aizvadīta 2018. gada Eiropas Volejbola līga, kurā pēc 11 gadu pārtraukuma piedalīsies arī Latvijas vīriešu izlase. Šīs sacensības kalpos kā sagatavošanās Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijas turnīram.

12. decembrī oficiāli tika prezentētas 2018. gada Eiropas Volejbola līgas sacensības volejbolā. Tajās vīriešu konkurencē piedalīsies 20 valstis, kas, vadoties no izlašu Eiropas ranga, būs sadalītas divās daļās – Zelta un Sudraba līgā. Zelta līgā spēlēs 12 komandas, bet Sudraba, kurā cīnīsies arī Latvijas izlase, - astoņas.

Latvijas grupā iekļauta triju pēdējo gadu Eiropas līgas vicečempione Maķedonija, šā gada pasaules līgas dalībniece Austrija un Kosova. Spēles notiks divos riņķos savā un pretinieka laukumā, nevis sabraukumos, kā tas bija pēdējās sezonās. Tas mainīts ar nolūku palielināt volejbola popularitāti visās dalībvalstīs. Finālčetrinieka sacensībās piedalīsies grupu uzvarētāji, labākie otrās vietas ieguvēji un finālčetrinieka organizatori, bet līgas uzvarētājs nākamsezon iegūs tiesības spēlēs Eiropas Zelta līgā. Sudraba līgā balvu fonds ir 156 tūkstoši eiro, no kuriem uzvarētājs saņems 50 tūkstošus. Pirmās spēles plānotas 20. maijā.

Latvijas izlases galvenais mērķis – iekļūt Eiropas čempionāta finālturnīrā. “Par Maķedoniju un Austriju informācijas ir pietiekami,” spēles plāna izstrāde pret šiem pretiniekiem Latvijas izlases vecāko trenerim Avo Kēlam nebūs sarežģīta. “Trūkst informācijas par Kosovu, kas sper pirmos soļus starptautiskajā arēnā. Manuprāt, Kosovas volejbolistiem tās būs pirmās oficiālās sacensības. Maķedonija pēdējos trīs gados ar labiem panākumiem ir startējusi Eiropas līgā. Austrija kļūst arvien spēcīgāka, un pēdējās spēlēs ar Igauniju jau bija respektējams pretinieks. Mūsu uzdevums ir iekļūt finālčetriniekā. Protams, mēs nezinām, kādas būs izlases 20. maijā – gan pretinieku, gan Latvijas izlase, jo to var ietekmēt aizņemtība klubos un traumas. Tāpēc prognozēt kaut ko ir grūti. Man galvenais mērķis izlasē ir iekļūt Eiropas čempionāta finālturnīrā. Eiropas līgas spēles ir sagatavošanās posms, bet arī tajā būs savi mērķi.”

Izlases kandidātu saraksts būs zināms janvāra beigās.