LATVIJAS MEITENES U-18 ČEMPIONĀTU SĀK AR VIENU UZVARU TRĪS SPĒLĒS, PUIŠU BILANCE 2-1

Tīna Graudiņa (no kreisās) un Paula Ņečiporuka ar pārliecinošu uzvaru sākušas U-18 Eiropas čempionātu. Foto: Vadims Morozovs (LVF)

(papildināts)

Latvijas jaunās volejbolistes ceturtdien Eiropas U-18 čempionātu pludmales volejbolā "Beach Box Elkor" stadionā, Rīgā, sāka ar vienu uzvaru trīs grupu kārtas spēlēs. Pie panākuma tika turnīrā ar pirmo numuru izliktās Tīna Graudiņa/Paula Ņečiporuka, kamēr Linda Gramberga/Elza Smilškalne un Ieva Petrova/Annija Jurdža savos pirmajos mačos zaudēja. Puiši bija nedaudz sekmīgāki, tiekot pie divām uzvarām trīs spēlēs.

Graudiņa/Ņečiporuka (1.) A apakšgrupas spēlē ļoti pārliecinoši ar 2-0 (21-8, 21-15) pārspēja slovākietes Alenu Ruzbasku/Emmu Erteltovu (32.), apliecinot savu favorītu statusu.

Ļoti smagu un aizraujošu cīņu B apakšgrupā aizvadīja Gramberga/Smilškalne (31.), kuras trīs setos ar 1-2 (19-21, 21-19, 6-15) zaudēja vācietēm Marijai Koloseus/Emmai Sairiss (2.). Pirmajā setā pārsvars bija vācietēm, arī otrajā setā viņas bija vadībā, taču Latvijas meitenes esot iedzinējos ar 17-19 spēja saņemties, izcīnīt četrus punktus pēc kārtas un panākt izlīdzinājumu spēlē. Diemžēl trešajā setā pie rezultāta 5-5 Grambergai/Smilškalnei saspēle pajuka, pretinieces guva astoņus punktus pēc kārtas un guva uzvaru.

Savukārt Petrovai/Jurdžai (28.) neizdevās parādīt pārāk sīvu pretestību pret E grupas favorītēm Martinu Klodu/Aleksandru Pateku (5.) no Polijas, piedzīvojot neveiksmi ar 0-2 (9-21, 14-21).

Vēlāk ceturtdien Latvijas meitenes aizvadīs otrās grupu kārtas spēles, bet dienas vidū pirmos mačus nospēlēja Latvijas puiši - Mihails Samoilovs/Aleksandrs Nasonovs, Atvars Ozoliņš/Kristaps Šmits un Rihards Lazdiņš/Ervīns Āboms, izcīnot divas uzvaras trīs spēlēs.

A apakšgrupā Samoilovs/Nasonovs (1.) pusstundas laikā ar 2-0 (21-13, 21-9) sagrāva horvātus Tino Hanziču/Domagoju Niziču (32.). Latvijas duets parādīja ļoti pārlicinošu sniegumu. Pēc spēles Aleksands Nasonovs atzina, ka šī bijusi laba iesildīšanās turnīra svarīgākajām cīņām. "Spēle bija viegla un uzvaru izcīnījām bez lielām problēmām. Mēs ar Mihailu sevi esam noskaņojuši tikai uzvarai turnīrā, jo esam daudz strādājuši gatavojoties čempionātam savās mājās. Savu līdzjutēju atbalsts ir jūtams un mums tas noteikti palīdz,” sacīja Nasonovs. Mihailam Samoilovam pirmajā čempionāta spēlē bija arī kāds īpašs atbalstītājs, jo spēli klātienē vēroja viņa vecākais brālis - 2015. gada Eiropas čempions pieaugušajiem Aleksandrs Samoilovs.

Pie panākuma F apakšgrupā tika arī Ozoliņš/Šmits (27.), kuri pārliecinoši ar 2-0 (21-11, 21-14) pārspēja Jūnu Vānanenu/Kalli Hietavalu (6.) no Somijas. Ozoliņš/Šmits abos setos jau sākumā ieguva pārsvaru un pārliecinoši aizvadīja visu cīņu. Kristaps Šmits atzina, ka pirms pirmās cīņas bijis neliels satraukums, taču sākoties spēlei tas pazudis. “Mums izdevās pieturēties pie savas spēles un tāds arī ir mērķis turnīrā – pildīt trenera norādījumus un spēlēt tā, kā mākam vislabāk. Savās mājās un savu līdzjutēju priekšā ir patīkami spēlēt, jo laukumā ļoti labi var just viņu atbalstu,” priecīgs par uzvaru bija Latvijas jaunais volejbolists.

H apakšgrupā Rihards Lazdiņš/Ervīns Āboms (25.) sīvā cīņā ar 1-2 (21-16, 17-21, 13-15) zaudēja Janam Kasanam/Jakubam Dvoržākam no Čehijas (8.). Aizraujošā spēle risinājās 54 minūtes. Pirmajā setā labāki bija mājinieki, otrajā čehi revanšējās, diemžēl izšķirošajā setā Latvijas duets esot vadībā ar 10-8 pārsvaru nenosargāja un cieta neveiksmi.

Latvijas puiši nākamās divas grupu turnīra spēles aizvadīs piektdien.

Turnīrā piedalās pa 32 meiteņu un zēnu duetiem no 30 Eiropas valstīm. Pamatturnīrā komandas ir sadalītas astoņās grupās. Grupu uzvarētāji uzreiz iekļūs astotdaļfinālā, otrās un trešās vietas ieguvēji tiks izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā, bet grupu vājākajām komandām turnīrs būs beidzies.

Sacensības “Beach Box Elkor” pludmales volejbola stadionā, Rīgā Brīvības gatvē 201, notiek uz četriem laukumiem, bet vēl divi laukumi ir speciāli izveidoti iesildīšanās vajadzībām. Turnīra vajadzībām uzceltas tribīnes – centrālajā laukumā notiekošās spēles var vērot līdz 1000 skatītājiem, bet 2. laukumā tribīnes ir līdz 300 skatītāju vietām.

Pirmajās divās turnīra dienās 6. un 7. augustā notiks grupu turnīra cīņas, 8. augustā pa 24 komandām pēc vienmīnusa sistēmas sāks izslēgšanas spēles, noskaidrojot pusfinālistus, bet 9. augustā notiks izšķirošās cīņas par medaļām.

Čempionāta lieldraugs ir ”LDZ ritošā sastāva serviss”, tas notiek ar Rīgas domes un daudzu citu uzņēmumu neatsveramu atbalstu. Atbalstot sportu kā veselīga dzīvesveida pamatu, ERGO ir kļuvis par oficiālo apdrošinātāju pirmajam Latvijā notiekošajam CEV Eiropas U18 čempionātam pludmales volejbolā, nodrošinot sacensībām pasākumu nepārtrauktības polisi.

Visas spēles no 1. un 2. laukuma tiek tiešraidē translētas sportacentrs.com, bet izšķirošās cīņas svētdien arī televīzijas kanālā LTV7. Spēles sākas plkst. 9 no rīta un ilgs līdz septiņiem vakarā. Spēļu kalendāram un rezultātiem var sekot līdzi Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) mājas lapā www.cev.lu.

Oficiālais tēmturis #EuroBeachVolleyU18