GRAUDIŅA/OZOLIŅA IEKĻŪST EIROPAS SPĒĻU ASTOTDAĻFINĀLĀ

Marta Ozoliņa (no kreisās) un Tīna Graudiņa turpina patīkami pārsteigt, jo Eiropas spēlēs Baku sev jau ir nodrošinājušas vismaz dalītu 9.vietu. Foto: cev.lu

Latvijas pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa un Marta Ozoliņa ceturtdien Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku iekļuva pirmo Eiropas spēļu astotdaļfinālā, savukārt vīru turnīrā Mārtiņš Pļaviņš/Haralds Regža pirms laika nodrošināja sev vietu izslēgšanas spēlēs.

Graudiņa/Ozoliņa, kuras turnīrā ir izliktas ar 31. numuru, izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā divos setos ar 2-0 (21-16, 21-16) pārspēja Jeļizavetu Sulimu/Darju Udovenko (Elizaveta Sulima/Darya Udovenko, 24.) no Ukrainas, garantējot sev vismaz dalītu 9. vietu. Ceturtdien vakarā Latvijas meitenes aizvadīs spēli par tikšanu ceturtdaļfinālā, cīnoties ar Ninu Betšarti/Nikolu Eiholceri (Nina Betschart/Nicole Eiholzer, 6.) no Šveices.

Jau ziņots, ka grupu turnīrā Latvijas volejbolistes izcīnīja vienu uzvaru trīs spēlēs, taču tas ļāva grupā ieņemt otro vietu un tikt izslēgšanas turnīra cīņās.

Viriešiem turnīru veiksmīgi turpina Pļaviņš/Regža, kuri ir izlikti ar 4. numuru. D grupas otrajā spēlē viņi atkal sīvā cīņā ar 2-1 (24-22, 17-21, 15-11) pārspēja baltkrievus Aleksandru Kavaļenku/Aleksandru Dzjadku (Aliaksandr Kavalenka/Aliaksandr Dziadkou, 20.), tiekot pie otrā panākuma divos mačos. Trešdien Pļaviņš/Regža ar 2-1 (19-21, 22-20, 15-10) uzvarēja somus Jirki Nurminenu/Peku Pīpo (Jyrki Nurminen/Pekka Piippo, 29.).

Pļaviņa pārinieks šoreiz ir Regža, jo Hermanam Egleskalnam, ņemot vērā, ka viņš tikai šosezon sāka startēt pludmales volejbola sacensībās, nebija pietiekami daudz ranga punktu, tāpēc viņš Baku nespēlē. Grupu turnīra noslēgumā Latvijas duets piektdien spēlēs ar austriešiem Peteru Eglsēru/Danielu Milneru (Peter Eglseer/Daniel Mullner, 13.). Uzvara Pļaviņam/Regžam ļaus iekļūst uzreiz izslēgšanas spēļu astotdaļfinālā.

Ne tik veiksmīgi turnīrā klājas otram Latvijas duetam - Ruslanam Sorokinam/Aleksandram Solovejam, kuri ir izlikti ar 19. numuru. C grupas otrajā mačā viņi ar 0-2 (17-21, 16-21) zaudēja itāļu dvīņubrāļiem Mateo Ingroso/Paolo Ingroso (Matteo Ingrosso/Paolo Ingrosso, 3.). Trešdien pirmajā spēlē viņi ar 0-2 (18-21, 16-21) zaudēja arī grieķiem Georgiosam Kocilianosam/Nikosam Zupanim (Georgios Kotsilianos/Nikos Zoupani, 14.).

Sorokins/Solovejs gan nav zaudējuši izredzes iekļūt izslēgšanas spēlēs, taču tad grupas pēdējā cīņā piektdien ir jāuzvar Jaroslavu Gordejevu/Vladislavu Jemeļančiku (Iaroslav Gordieiev/Vladyslav Iemelianchyk, 30.) no Ukrainas, kuriem arī ir divi zaudējumi.

Eiropas spēlēs pludmales volejbola turnīrā izspēle ir līdzīga kā Pasaules tūres "Grand Slam" vai "Major" posmos - 32 pāri pamatsacensībās ir sadalīti astoņās grupās. Pēc apļa spēlēm katras grupas labākā komanda iekļūs izslēgšanas cīņu otrajā kārtā, otrās un trešās vietas ieguvējas tiks izslēgšanas cīņu pirmajā kārtā, bet grupu vājākajām komandām turnīrs būs noslēdzies.

Sievietēm Eiropas spēļu tiks noskaidrotas sestdien, kamēr vīriešiem grupu kārtā dienā būs pa vienai spēlei, izslēgšanas cīņas sāksies piektdien, bet Eiropas spēļu čempioni tiks noskaidroti svētdien.

Eiropas spēlēs duetiem būs iespēja tikt arī pie Starptautiskās Volejbola federācijas (FIVB) ranga punktiem.

Sacensību kalendāram un spēļu rezultātiem var sekot līdzi Eiropas spēļu mājas lapā www.baku2015.com vai Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) mājas lapā www.cev.lu.