PĻAVIŅŠ/EGLESKALNS MASKAVĀ UZVAR EEVZA TURNĪRA POSMĀ

Hermans Egleskalns (no kreisās) un Mārtiņš Pļaviņš divas nedēļas nogales pēc kārtas spējuši tikt pie uzvarētāju lauriem divos dažādos turnīros - Latvijas čempionāta posmā un EEVZA posmā Maskavā.

Mārtiņš Pļaviņš un Hermans Egleskalns svētdien Maskavā kļuva par Austrumeiropas Zonālās volejbola asociācijas (EEVZA) posma uzvarētājiem, kādā no turnīriem triumfējot otro nedēļu pēc kārtas. Pirms nedēļas viņi guva panākumu arī ERGO OPEN Latvijas pludmales volejbola čempionāta pirmajā posmā.

Izšķirošo spēļu dienu Pļaviņš/Egleskalns, kuri turnīrā bija izlikti ar 8. numuru, aizvadīja ļoti pārliecinoši, abās spēlēs gūstot uzvaras divos setos. Vispirms pusfinālā viņi ar 2-0 (21-10, 21-17) pārspēja citu Latvijas duetu - Haralds Regža/Armands Āboliņš, bet finālā ar 2-0 (21-15, 21-19) tika pieveikti Oleksijs Deņins/Olehs Plotņickis no Ukrainas, kuri bija izlikti ar 20. numuru.

Pļaviņš/Egleskalns turnīrā izcīnīja piecas uzvaras piecos mačos. Trešdien viņi piedalījās Pasaules tūres "Major" posma kvalifikācijā Horvātijā, taču tur cieta neveiksmi kvalifikācijas pirmajā kārtā, tāpēc varēja piedalīties turnīrā Maskavā.

Svētdiena neveiksmīga izvērtās līdz tam ļoti labi spēlējušajiem Regžam/Āboliņam (4.), kuri cieta neveiksmi arī spēlē par trešo vietu, ar 1-2 (22-20, 15-21, 12-15) zaudējot Iļjam Lešukovam/Aleksandram Ļihoļetovam (6.) no Krievijas. Regža/Āboliņš turnīru noslēdza 4. vietā.

Sieviešu turnīrā par uzvarētājām kļuva Karolīna Barana/Jagoda Gruščinska no Polijas, kuras finālā ar 2-0 (21-17, 21-16) uzvarēja mājinieces Jūliju Abalakinu/Kseniju Dabižu.

Kā vēstīts iepriekš, tad Ruslans Sorokins/Aleksandrs Solovejs, Rihards Finsters/Edgars Točs, tāpat kā Inese Jursone/Tīna Graudiņa turnīru noslēdza dalītā 5. vietā, jo tika līdz ceturtdaļfinālam, bet Toms Šmēdiņš/Viktors Koržeņevičs un Alise Lece/Marta Ozoliņa palika dalītā 9. vietā, izstājoties astotdaļfinālā. Savukārt Agnese Caica/Linda Elizabete Gramberga nespēja pārvarēt grupu kārtu.

Maskavā startēja sportisti no Latvijas, Krievijas, Igaunijas, Lietuvas, Ukrainas, Azerbaidžānas, Polijas un Baltkrievijas.

Maskavā norisinājās šosezon trešais EEVZA posms, taču pirmais vīriešiem, jo pirmajos divos Baltkrievijā un Lietuvā startēja tikai dāmas. Vēl paredzēti posmi Viļņā (tikai vīriešiem), Armēnijā, Gruzijā un Azerbaidžānā. Visos EEVZA posmos var nopelnīt Starptautiskās Volejbola federācijas (FIVB) reitinga punktus.

Maskavas EEVZA posma rezultāti ir aplūkojami interneta mājas lapā www.evzaa.eu.