SAMOILOVAM/ŠMĒDIŅAM ZAUDĒJUMS "OPEN" POSMA OTRAJĀ SPĒLĒ

Jānis Šmēdiņš Lucernas "Open" posmā uzņem pretinieku sisto bumbu, fivb.org

Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš ceturtdien Šveices pilsētā Lucernā (Lucerne) ar uzvaru sāka Pasaules tūres "Open" posma grupu turnīru, pirmajā cīņā pārspējot ASV pludmales volejbolistus Dereku Olsonu/Hadsonu Beitsu (Derek Olson/Hudson Bates), bet pēc tam ļoti sīvā cīņā zaudēja Venecuēlas volejbolistiem Hesusam Villafanjē/Džeksonam Enrikesam (Jesus Villafane/Jackson Henriquez).

Pēdējo divu gadu pasaules ranga līderi Samoilovs/Šmēdiņš, kuriem Lucernas "Open" ir pirmais kopīgais oficiālais turnīrs šajā sezonā, pirmajā cīņā 37 minūšu laikā guva drošu panākumu divos setos ar 2-0 (21-17, 21-16). Turnīrā Latvijas duets ir izlikts ar 2. numuru, bet amerikāņi, kuri pamatsacensībās iekļuva pēc kvalifikācijas pārvarēšanas, ir izlikti ar 31. numuru.

Savukārt B apakšgrupas otrajā spēlē Latvijas puišiem ceturtdienas vakarā sīvā cīņā ar 1-2 (21-15, 17-21, 13-15) nācās atzīt venecuēliešu Villafanjē/Džeksona minimālu pārākumu. Pirmajā setā Samoilovs/Šmēdiņš nospēlēja pārliecinoši, taču otrajā setā abiem spēla nedaudz pajuka, ko izmantoja pretinieki, panākot izlīdzinājumu. Arī trešā seta pirmo pusi labāki bija Venecuēlas volejbolisti un mūsējie nonāca iedzinējos ar 5-12. Tad sekoja ļoti veiksmīga pakaļdzīšanās, vispirms uz 8-12, tad 11-13, visbeidzot līdz 13-14, taču diemžēl panākt pretiniekus neizdevās, jo strīdīgā situācijā Venecuēlas duets guva uzvaras punktu. Samoilovs/Šmēdiņš vēl apelēja, ka pretinieks nospēlējis tīklā, tomēr tiesneši punktu un līdz ar to uzvaru atdeva Latīņamerikas pārstāvjiem, kuri turnīrā ir izlikti ar 18. numuru.

Grupu kārtu Latvijas duets noslēgs piektdien plkst. 13 pēc Latvijas laika pret turnīrā ar 15. numuru izliktajiem vāciešiem Džonatanu Erdmanu/Markusu Popu (Jonathan Erdmann/Marcus Popp).

Pirmajā kārtā venecuēlieši Villafanjē/Džeksons vāciešus uzvarēja ar 2-1 (21-15, 11-21, 15-12), bet Erdmans/Pops pēc tam ar 2-0 (21-18, 21-12) pārspēja Olsonu/Beitsu. Pēc divām spēļu kārtām Villafanjē/Džeksonam ir divas uzvaras, Samoilovam/Šmēdiņam un Erdmanam/Popam pa vienai, bet amerikāņu duets pagaidām ir tukšā.

Grupas uzvarētāji uzreiz iekļūs izslēgšanas spēļu otrajā kārtā, otro un trešo vietu ieguvēji startēs no izslēgšanas pirmās kārtas, bet katras no astoņu grupu vājākajām komandām sacensības būs noslēgušās. Pamatsacensībās piedalās 32 dueti, kuri ir sadalīti astoņās grupās. Lucernas "Open" turnīrs risināsies līdz svētdienai.

Jau ziņots, ka Samoilovs/Šmēdiņš ir vienīgais Latvijas duets pamatsacensībās. Kvalifikācijā startēja Ruslans Sorokins/Aleksandrs Solovejs, kuri pirmajā kārtā ar 2-1 (18-21, 32-30, 15-12) uzvarēja austriešus Danielu Hupferu/Juliānu Hērlu (Daniels Hupfer/Julian Horl), bet pēc tam ar 1-2 (18-21, 21-16, 12-15) zaudē brazīliešiem Andrē Lojolam Steinam/Viniči Rezendem Koštam Freitasam (Andre Loyola Stein/Vinicius Rezende Costa Freitas). Vēl pirms tam valstu kvotas cīņā Sorokins/Solovejs ar 2-1 (18-21, 21-19, 15-13) pārspēja Mārtiņu Pļaviņu/Hermanu Egleskanu. Sorokins/Solovejs sacensības noslēdza dalītā 33. vietā, izcīnot 60 reitinga punktus.

Lucernā risinās sezonas otrais "Open" posms. Pirmajā, kas norisinājās Ķīnas pilsētā Fudžou (Fuzhou) Samoilovs/Šmēdiņš nepiedalījās. Labi startēja Pļaviņš/Egleskalns, kuri kopīgā debijā ieņēma dalītu 17. vietu, bet Sorokins/Solovejs nepārvarēja kvalifikāciju un palika dalītā 41. vietā. Jānis Šmēdiņš maija sākumā startēja arī Kontinentālā kausa 3. kārtas turnīrā, taču viņa pārinieks bija Pļaviņš, kamēr Samoilovs ģimenes apstākļu dēļ palika mājās.

Pludmales volejbola Pasaules tūres sezonā vīriešiem būs astoņi "Open" kategorijas posmi, no kuriem nākamais notiks tikai augusta vidū Stambulā. Tāpat notiks pieci “Grand Slam” kategorijas turnīri, trīs “Major” kategorijas turnīri, kā arī pasaules čempionāts Nīderlandē un sezonas finālturnīrs ASV. Visos turnīros volejbolisti cīnīsies par Starptautiskās volejbola federācijas (FIVB) pludmales volejbola pasaules ranga punktiem, kuri būs svarīgi cīnoties par olimpiskajām ceļazīmēm uz 2016. gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Spēļu rezultātiem un kalendāram var sekot līdzi mājas lapā www.fivb.org pludmales volejbola sadaļā.