SOLOVEJS/SOROKINS BRAUKS UZ KONTINENTĀLĀ KAUSA IZCĪŅU

Ruslans Sorokins pārī ar Aleksandru Soloveju nodrošināja iespēju maija sākumā pārstāvēt Latviju Kontinentālā kausa izcīņā.

Aleksandrs Solovejs/Ruslans Sorokins otrdien 28. aprīlī nodrošināja tiesības pārstāvēt Latviju pludmales volejbola Kontinentālā kausa izcīņas 3. kārtas turnīrā, pārspēlē par vietu Latvijas izlasē uzvarot otrus pretendentus - Mārtiņu Pļaviņu/Hermani Egleskalnu.

Solovejs/Sorokins spēlē, kura norisinājās pie pludmales volejbola centra "Brazīlija", guva uzvaru divos setos ar 2-0 (21-13, 34-32). Īpaši sīvs bija otrais sets, kura galotnē nedaudz labāki bija Solovejs/Sorokins.

Uzvarētāju dueta pieredzējušākais dalībnieks Ruslans Sorokins atzina, ka abi ar Aleksandru pirms cīņas vienojušies spēlēt brīvi un atraisīti, koncentrējoties uz savu sniegumu. "Psiholoģiski pēc grūtā brauciena uz Ķīnu varbūt nebija viegli, jo mājās nebijām bijuši trīs mēnešus, taču gribējām spēlēt brīvi, bez lieka stresa. Bijām izrunājuši savu taktiku un pirmajā setā, rādot savu maksimālo sniegumu, uzvarējām salīdzinoši viegli. Otrajā setā nedaudz atslābinājāmies, kas ļāva pretiniekiem atgūties, taču beigās izcīnījām uzvaru. Nebija tā, ka mēs bijām noskaņojušies obligāti uzvarēt, taču tagad ir radusies iespēja doties uz Turciju un iegūt spēļu pieredzi, jo tieši spēļu prakses mums pagaidām pietrūkst visvairāk," sacīja Sorokins.

"Open" turnīrs Ķīnā nav izdevies kā cerēts, taču savu zīmogu atstājis grūtais un nogurdinošais ceļš uz Fudžou. "Tas bija īpašs brauciens, jo uz turienu ceļojām trīs diennaktis - 72 stundas. Kvalifikācijas spēli pret Ķīnas duetu varējām arī vinēt, taču, lai arī negribas meklēt attaisnojumus, tomēr bijām gan neizgulējušies, gan pārāk sanervozējušies. Pēc tam gan uz vietas patrenējāmies, pavērojām pretiniekus, kas arī nāca par labu," uzskata volejbolists.

Vietu Latvijas izlasē jau bija garantējuši Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš, kuri kā pēdējo divu gadu pasaules ranga līderi ir arī vadošais Latvijas duets.

Latvijas pludmales volejbolisti 2. un 3. maijā startēs Turcijas pilsētā Fethijē (Fethiye), kur viņiem būs jāspēlē pret Turcijas, Lielbritānijas un Horvātijas komandām. Grupas uzvarētāji iekļūs Kontinentālās kausa izcīņas pusfinālā, kas tāpat kā fināls notiks 2016. gadā, savukārt otro un trešo vietu ieguvušās komandas cīņu turpinās 4. kārtā, kura tiks izspēlēta augustā/septembrī.

Sorokins uzskata, ka Fethijē sīvākā cīņa varētu būt pret mājiniekiem turkiem, jo viņi ir divi stabili pāri, kuri pēdējā laikā ir spēlējuši labi. "Mūsu mērķis ir uzvara grupā un tikšana nākamajā kārtā. Centīsimies neatpalikt no mūsu komandas biedriem Aleksandra un Jāņa, kopā cīnoties par pirmo vietu," sacīja Ruslans.

Solovejs/Sorokins pirmo sezonas turnīru sāka ne pārāk sekmīgi, jo Fudžou "Open" posmā, Ķīnā, pirms nedēļas zaudēja kvalifikācijas pirmajā kārtā un palika dalītā 41. vietā, kamēr Pļaviņš/Egleskalns iekļuva pamatsacensībās, aizkļūstot līdz izslēgšanas spēlēm un ieņemot dalītu 17. vietu, tiekot pie trīs uzvarām sešos mačos.

Latvijas pludmales volejbolistes 9. un 10. maijā spēlēs Kipras pilsētiņā Paralimni. Komandā startēs Alise Lece/Marta Ozoliņa un Inese Jursone/Tīna Graudiņa. Viņu pretinieces būs Kipras, Nīderlandes un Somijas kolēģes.

Kontinentālais kauss ir saistošs, noskaidrojot ne tikai spēcīgāko kontinenta pludmales volejebola nāciju, bet galvenokārt cīņā par olimpiskajām ceļazīmēm uz 2016. gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Pie ceļazīmes uz četrgades nozīmīgāko sporta forumu tiks Kontinentālā kausa fināla uzvarētāji, kuri kļūs zināmi 2016. gada jūnijā. Savukārt otrās un trešās vietas ieguvēji olimpisko sapni vēl varēs piepildīt Starpkontinentālajā finālturnīrā.

Olimpiskajās spēlēs startēs pa 24 duetiem vīriešiem un sievietēm. Vienu valsti katrā kategorijā varēs pārstāvēt ne vairāk par diviem pāriem. Izstrādātais kvalifikācijas nolikums paredz, ka pie olimpiskajām ceļazīmēm tiks 15 labākie pasaules ranga dueti, par atskaites punktu ņemot 2016. gada 13. jūniju. Automātiski ceļazīmi nodrošinās arī šī gada pasaules čempioni, kā arī piecas komandas, kuras nākamgad uzvarēs Kontitentālā kausa izcīņas turnīros savos kontinentos. Savukārt Starpkontinentālajā finālturnīrā tiks noskaidrotas vēl divi olimpiskie dueti. Viena vieta olimpiskajās spēlēs ir garantēta mājiniekiem – Brazīlijas volejbolistiem, kuri gan varēs cīnīties arī par otru ceļazīmi kā visi pārējie.

Sīkāk ar Kontinentālā kausa izcīņas izspēles kārtību, sadalījumu grupās un turnīru norises vietām var iepazīties interneta vietnē (www.cev.lu) pludmales volejbola sadaļā.