JŪRMALA "MASTERS" PULCĒS ĻOTI SPĒCĪGU DALĪBNIEKU SASTĀVU

Aleksandrs Samoilovs (no labās) un Jānis Šmēdiņš būs galvenie favorīti Jūrmalas "Masters" posmā, kas maijā risināsies Majoru pludmalē.

Pludmales volejbola CEV Eiropas čempionāta (EČ) Jūrmalas "Masters" posmā startēs ne tikai labākie pašmāju dueti, bet arī ļoti spēcīgs dalībnieku sastāvs no ārvalstīm, jo sacensībām ir pieteikušies 75 komandas no 25 valstīm, kas no 20. līdz 24. maijam sola aizraujošas cīņas "Baltic Beach Hotel & SPA" pludmales stadionā Majoru pludmalē, Jūrmalā.

Jūrmala "Masters" būs pirmais no šosezon diviem plānotajiem EČ "Masters" posmiem, savukārt EČ finālturnīrs jūlija beigās notiks Klāgenfurtē (Austrija). Jūrmalā risināsies līdz šim lielākais un nozīmīgākais pludmales volejbola notikums Baltijas valstīs, pulcējot patiešām spēcīgu dalībnieku sastāvu, kurš cīnīsies par 25 000 eiro lielu naudas balvu fondu un vērtīgiem pasaules ranga punktiem, kuri lieti noderēs cīņā par ceļazīmēm uz 2016. gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.

Turnīram ir pieteikušies astoņi spēcīgākie Latvijas pludmales volejbolistu pāri, pēdējo divu gadu pasaules ranga līderus Aleksandru Samoilovu/Jāni Šmēdiņu ieskaitot. Savus pieteikumus ir atsūtījuši arī spēcīgākie pāri no Polijas, Vācijas un Krievijas, kā arī sportisti no Itālijas, Austrijas, Francijas, Čehijas, Azerbaidžānas, Igaunijas, Norvēģijas un citām valstīm.

Latvijas vadošais volejbola duets Samoilovs/Šmēdiņš ir gatavi nopietnai konkurencei un uzskata, ka atkārtot pērn Jūrmalas "Satellite" turnīrā gūto panākumu būs daudz grūtāk. "Dalībnieku sastāvs patiešām būs spēcīgs, taču to varēja paredzēt, jo visi ir ieinteresēti tikt pie ranga punktiem. No Eiropas Top20 pāriem varbūt nebūs kādi četri, taču būs visi spēcīgākie Polijas, Vācijas, Krievijas, arī Latvijas dueti," skaidro Samoilovs. "Līmenis būs ļoti augsts un mēs nopietni gatavojamies šim turnīram, jo pēc tā sāksies "Grand Slam" posmi, tāpēc jau uz Jūrmalas "Masters" mēs plānojam sasniegt savu labāko sportisko formu," pibilst volejbolists.

Jānis Šmēdiņš aicina līdzjutējus turnīru apmeklēt jau no pirmās dienas, jo interesantas spēles sāksies jau ar volejbolistu cīņu valstu kvotu spēlēs. "Mums būs grūtāk nekā pērn. Protams, mēs gribēsim uzvarēt, taču nebūsim tādi vienīgie," atzīst Šmēdiņš.

Latvijas Volejbola federācijas (LVF) prezidents Atis Sausnītis uzsver, ka Latvija rīkojot šāda mēroga turnīru, ir ierakstījusi jaunu notikumu Baltijas valstu sporta vēstures grāmatā. "Ceru, ka pēc dažiem gadiem mēs to varēsim izdarīt vēlreiz, Baltijas jūras krastā, Jūrmalā, paceļot jau Eiropas čempionāta finālturnīra karogu. Jau pērn rīkojot "Satellite" sērijas turnīru sacījām, ka negribam vienreizēju pasākumu, tāpēc šis ir otrais solis un krietni augstāks solis, kura sasniegšanā ir iesaistījušās ļoti daudzas valsts un pašvaldības organizācijas, kā arī privātā biznesa pārstāvji. Gribu pateikties Latvijas Nacionālajai Sporta padomei (LNSP) par atbalstu, kura saprata, kāda mēroga pasākums tiek rīkots. Organizējot šo turnīru ir izveidojusies ļoti laba organizatoru komandu, kas neliek šaubīties, ka sacensības tiks aizvadītas augstākajā līmenī, jo tam ir visi nosacījumi - mūsu augstākās klases sportisti, viņu panākumi, ieguldītais darbs un valsts institūciju atbalsts," norāda LVF prezidents.

Turnīru plāno apmeklēt arī augstākās Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) un Starptautiskās Volejbola federācijas (FIVB) amatpersonas.

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis neslēpj, ka Jūrmalas pilsēta ir gandarīta, ka otro gadu var atbalstīt un uzņemt Eiropas līmeņa pludmales volejbola čempionātu. "Majoru pludmalē otro reizi sliesies milzu pludmales volejbola stadions ar vairāk nekā 2000 skatītāju sēdvietām. Priecājos, ka pilsētas iedzīvotājiem un viesiem varam piedāvāt Latvijā vēl nebijuša mēroga un līmeņa pludmales volejbola sacensības. Tas būs aizraujošs pasākums gan pludmales volejbola faniem, gan ikvienam, kas pludmales volejbola sacensības vēl nav vērojis. Mūsu kūrortpilsētai ir piemērota infrastruktūra, un nu arī veiksmīga starptautiska mēroga pludmales volejbola sacensību organizēšanas pieredze, lai Jūrmala būtu ne tikai Baltijas pludmales volejbola galvaspilsēta, bet arī pilnvērtīgs pludmales volejbola centrs uz Eiropas pludmales volejbola lielpilsētu kartes," uzskata Truksnis, piebilstot, ka šis ir otrais, taču ne pēdējais solis, lai Jūrmalā nākotnē tiktu rīkoti visaugstākā līmeņa pludmales volejbola turnīri.

Jūrmalas pilsēta sacensību laikā parūpēsies arī par plašu kultūras programmu, jo 23. maijā risināsies kūrorta atklāšanas svētki, tāpēc interesanti būs arī ģimenēm ar maziem bērniem.

Galvenais organizators Andris Blaka atklāj, ka aizraujošas cīņas ir gaidāmas jau no pirmās sacensību dienas, jo vairāku valstu pārstāvjiem 20. maijā vajadzēs aizvadīt priekškvalifikācijas sacensības, jeb tā dēvētās "country quota" spēles. 21. maijā norisināsies kvalifikācijas spēles, bet 22. maijā grupu turnīru cīņas, uz kurām ieeja būs bez maksas. Savukārt 23. maijā sāksies izslēgšanas spēles, bet turnīra kulminācija būs 24. maijā, kad norisināsies pusfināli un spēles par medaļām. Uz izšķirošajām cīņām būs nopērkamas biļetes, kuras būs par pieejamām cenām - no 10 līdz 15 eiro, vai par 20 eiro uz abām dienām, taču ar atlaidēm dažādām iedzīvotāju grupām.