LATVIJAS ČEMPIONI - SAMOILOVS/ŠMĒDIŅŠ UN OZOLIŅA/LECE

Latvijas čempioni pludmales volejbolā 2014, foto: R.Buivids

Latvijas pludmales volejbola čempionāta „ERGO OPEN” finālā, kas aizvadīts Jūrmalā, Majoru pludmalē, par čempioniem kļuva Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmediņš un Marta Ozoliņa/Alise Lece.

Vīriešu konkurencē skatītājiem interesants svētdien izvērtās pusfināls, kur Samoilovs/Šmēdiņš vien sīvā cīņā ar 2-1 uzvarēja bronzas medaļu ieguvējus Mārtiņu Dauburu un Uģi Puķīti. Arī otra pusfināla cīņa nenoslēdzās bez cīņas – Aleksandrs Solovejs/Rihards Finsters ar 2-1 uzvarēja Raimondu Vilmani un Kasparu Salmiņu.

Bronzas spēlē Dauburs/Puķītis ar 2-0 svinēja uzvaru pār Vilmani/Salmiņu, bet spēlē par zelta godalgām pasaules līderi Samoilovs/Šmēdiņš divos setos uzvarēja Soloveju/Finsteru.

Rezultāti

Pēc uzvaras zelta medaļu ieguvēji Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš neslēpj, ka kļūt par Latvijas čempioniem ir patīkami: „Protams, ka tas ir patīkami, īpaši tādēļ, ka turnīrs notiek mājās – Jūrmalā. Pusfināla spēlē Uģis Puķītis un Mārtiņš Dauburs parādīja lielisku sniegumu un mums bija grūti saprast, kā tikt ar viņiem galā. Cepuri nost, nocīnījās visus trīs setus. Ja vērtē kopējo turnīra līmeni, tad var just, ka tas ar katru gadu aug. Protams, mums grupā bija divas komandas no kvalifikācijas, kas priekš mums bija pārāk vienkārši, bet citas komandas, spēlēja ļoti labi.”

Sieviešu konkurencē bronzas spēlē Agnese Caica un Anastasija Kravčenoka divos setos pārspēja Alisi Pastari un Rūtu Treiju, bet cīņā par zelta godalgām Marta Ozoliņa un Alise Lece ar 2-1 svinēja uzvaru pār Ingu Ikaunieci un Lanu Sorokinu.

Marta Ozoliņa, kurai šis ir pirmais Latvijas čempiones tituls neslēpa sajūsmu par uzvaru: „Kļūstot par Latvijas čempionēm, sajūtas, protams, ir brīnišķīgas. Šī ir pirmā reize, kad saņemam šādu titulu, bet tikt pie zelta medaļām šajā turnīrā nebija viegli. Bija daudz sīvas cīņas jāaizvada, lai uzvarētu visu turnīru, bet prieks, ka mums ar Alisi tas izdevās.”

Par visgrūtāko spēli Marta uzskata 1/2fināla spēli, kurā spēlēja pret Agnesi Caicu un Anastasiju Kravčenoku, jo šim pārim čempiones jau bija piekāpušās grupu turnīrā, tāpēc 1/2finālā bija jākoncentrējas un jānoskaņojas spēlei nopietnāk, lai neatkārtotos iepriekšējais rezultāts, tieši tādēļ tā bija pati grūtākā spēle.

Abām spēlētājām vasaras sezona varētu vēl nedaudz pagarināties, ja viņām būs jādodas uz Kontinentālo kausu

Rezultāti

„ERGO pēdējo divu gadu sadarbība ar pludmales volejbola čempionāta organizatoriem ir bijusi īpaši pozitīva, sniedzot ieguldījumu veselīga dzīves veida veicināšanā. Mūsu uzņēmumus saista pludmales volejbola vērtības un filozofija – tas ir enerģisks un izaicinājumiem bagāts sporta veids. To pierādījis arī šī gada Latvijas čempionāts, kura posmi un fināls patiešām bija spraigi un aizraujoši. Vienaldzīgu tie nav atstājuši nevienu līdzjutēju. Ceru, ka tas iedvesmos arī tos, kuri vēl tikai izvēlas savu sporta veidu, pievērsties volejbolam. Savukārt Latvijas sportistiem novēlam sekmīgu turpmāko izaugsmi. Gaidīsim nākamo sezonu ar jauniem sportiskiem izaicinājumiem un, iespējams, ar jauniem dalībniekiem,” uzsver Ingrīda Ķirse, čempionāta ģenerālsponsora, apdrošināšanas sabiedrības ERGO valdes locekle Baltijā.

„Šī pludmales volejbola sezona bijusi gara, tomēr lieliem notikumiem bagāta. Aizvadītajā nedēļas nogalē CEV Satellite turnīrs Jūrmalā, šonedēļ Latvijas čempionāta ERGO OPEN fināls šajā pašā stadionā, kur vēlreiz pārliecinos, ka pludmales volejbolu Latvijā mīl. Jāteic, ka cīņas par vietu uz fināla goda pjedestāla gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē bija nedaudz negaidītas, ja skatāmies pēc sezonas reuzultātiem kopumā, tomēr, ne mazāk interesantas. ERGO jau otro gadu ir gājuši ar mums roku rokā un ceru, ka pozitīvo emociju lādiņu, ko šajā sezonā esam guvuši, ir saņēmuši arī viņi. Protams, paldies visiem, kuri bija klāt turnīros, kuri spēlēja, kuri atbalstīja, kuri juta līdzi un īpaši paldies tām pašvaldībām, kuras atbalsta pludmales volejbolu un volejbolu kopumā,” tā LVF prezidents Atis Sausnītis.

Par karsējmeiteņu konkursa uzvarētājām kļuva deju grupa „Glamorous Dance studio”, līdz ar to tieši viņas vismaz līdz nākamajai sezonai varēs sevi dēvēt par labāko pludmales volejbola karsējmeiteņu grupu.