NOSKAIDROTI LABĀKIE "LĀSES KAUSĀ"

Šogad „Lāse 2013” kausa izcīņas sacensības vispārizglītojošo skolu komandām tika organizētas divpadsmito reizi. Tās ir zīmīgas ar rekordlielu dalībnieku skaitu pirmajā posmā jeb atlases sacensībās - 754 komandas, kā arī ar to, ka šogad pirmo reizi finālsacensību atklāšanā un nomināciju apbalvošanā piedalījās Valsts Prezidents Andris Bērziņš.

Savā uzrunā A.Bērziņš atzina, ka viņam pirmo reizi savā volejbolista karjerā bija iespēja būt šādos volejbola svētkos, kur vienuviet pulcējas tik daudz jaunieši no visas Latvijas. Kā arī pauda gandarījumu, ka volejbols vēl joprojām ir populārs sporta veids un spēlētāju skaits aizvien pieaug. visa uzruna video

Valsts Prezidents Latvijas Volejbola federācijas prezidentam Atim Sausnītim pasniedza arī volejbola bumbu ar savu autogrāfu. A.Sausnītis apsolīja, ka skolēni var gatavoties nākamajam "Lāses Kausam".

Ar savu klātbūtni nevarēja pagodināt Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, kurš dalībniekiem, atsūtīja rakstiskus laba vēlējumus un novēlēja veiksmi ikvienai komandai, īpaši 24 Rīgas komandām, kas iekļuvušas finālsacensībās.

„Lāses Kausa” pirmā posma sacensībās šogad tika uzstādīts dalībnieku rekords - 754 komandas, kas kopskaitā ir 6787 dalībnieki, no kuriem tiesības startēt finālā bija izcīnījuši 116 komandas. Par tradīciju jau kļuvusi kaimiņvalstu skolu jauniešu dalība „Lāses Kausa” finālsacensībās. Šogad tika uzaicinātas 2 komandas no Igaunijas – Haademeeste skola un Lahte ģimnāzija, līdz ar to kopskaitā finālsacensībās piedalījās 118 komandas jeb gandrīz 1300 dalībnieki, kas visas dienas garumā vienlaicīgi uz 16 laukumiem cīnījās par godalgotajā vietām.

Finālspēles dažās grupās izvērtās ļoti interesantas. Piemēram, lai noteiktu vietu sadalījumu 4.grupā meitenēm, bija jāņem vērā punktu attiecības koeficients, jo visām 3 vietām bija vienāds punktu skaits.

1.grupā zēniem (1993-1996.dz.g): 1.vieta – Rīgas Purvciema vidusskola; 2.vieta – Daugavpils Valsts tehnikums; 3.vieta – Baltinavas vidusskola

2.grupā meitenēm (1993-1996.dz.g): 1.vieta – Rīgas Purvciema vidusskola; 2.vieta – Daugavpils 3.vidusskola; 3.vieta – Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija

3.grupā zēniem (1997-2000.dz.g): 1.vieta – Jēkabpils Valsts ģimnāzija; 2.vieta – Kokneses vidusskola; 3.vieta – Daugavpils krievu vidusskola - licejs

4.grupā meitenēm (1997-2000.dz.g): 1.vieta – Preiļu 1.pamatskola (7 punkti, koeficients 1,34); 2.vieta – Zvejniekciema vidusskola (7 punkti, koeficients 1,18); 3.vieta – Rīgas 60.vidusskola (7 punkti, koeficients 1,11).

vietu sadalījums visās grupās

Kā ik gadu „Lāses Kausa” ietvaros bija izvirzītas trīs nominācijas:

1.nominācija - 3 skolas, kuras startējušas ar lielāko komandu skaitu 1.posma sacensībās:

1.Daugavpils 12.vidusskola – 44 komandas; 2.Daugavpils 13.vidusskola – 27 komandas; 3.Krāslavas Valsts ģimnāzija – 20 komandas

2.nominācija - 3 skolas, kuras pārstāvētas ar lielāko komandu skaitu finālsacensībās: Limbažu 3.vidusskola, Aizputes vidusskola, Dundagas vidusskola (skolas, kuras finālā tiks pārstāvētas visās vecuma grupās).

3.nominācija - Rīgas priekšpilsēta, kura 1.posma sacensībās piedalījās ar lielāko komandu skaitu - Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsēta – 51 komanda.

Katru gadu „Lāses Kausā” tiek apbalvotas arī iepriekšējās sezonas labākās sporta skolas/klubi un zēnu/meiteņu treneri.

Šogad sporta skolu konkursā skolas bija sadalītas divās grupās – lielā grupa - skolas, kur ir 200 un vairāk audzēkņi un mazā grupa - skolas, kur ir mazāk par 200 audzēkņiem.

Lielajā grupā 1.vietu ieguva Rīgas Volejbola skola, 2.vietā – Daugavpils pilsētas BJSS, 3.vietā – Minusas Volejbola skola.

Mazajā grupā 1.vieta Kuldīgas Novada sporta skolai, otrā Jēkabpils sporta skola, bet trešajā Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skola.

Labākie zēnu komandu treneri – Aivars Liniņš, Jānis Bomiņš (RVS) un Nikolajs Čemodanovs (Daugavpils BJSS).

Labākie meiteņu komandu treneri – Normunds Lūsis (RVS), Natālija Novikova (Daugavpils BJSS) un Natālija Deveikusa (RVS).

Pirmo gadu tika apbalvots arī labākais jaunais meiteņu vai zēnu treneris, kura darba stāžs nepārsniedz 5 gadus. Šogad tas bija Kuldīgas Novada sporta skolas treneris Jānis Jerumanis.

Finālsacensības tiek organizētas kā volejbola svētki, kur paralēli volejbola sacensībām, ikvienam bija iespēja pierādīt, ka ir ātrāks, veiklāks, lokanāks, precīzāks un radošāks. Šoreiz dalībniekiem bija jāsacenšas  ar pašu Minhauzenu un pļāpīgo stāstnieci Jakobīni.

„Lāses Kausā” piedalījās arī vairāki Latvijas Jauniešu un Junioru izlašu dalībnieki, kuri pārstāvēja savas skolas un palīdzēja komandu biedriem kaldināt uzvaras. Līdz uzvarai Rīgas Purvciema vidusskolai palīdzēja nokļūt skolas audzēknis Aleksandrs Avdejevs, kurš ir Latvijas Jauniešu izlases, kā arī kluba „Lāse-R” spēlētājs. Aleksandrs „Lāses Kausā” piedalās jau vairākus gadus un ir gandarīts par šādu iespēju: „”Lāses Kausā” spēlēju jau piekto gadu un man te ļoti patīk. Ir forši, ka tik daudz komandas volejbolu spēlē vienuviet. Iepriekšējos gadus, gan nebijām uzvarējuši, jo vienmēr zaudējām finālspēlēs un palikām aiz goda pjedestāla. Man patīk tā atmosfēra, kas ir apkārt, kā arī biju patīkami pārsteigts, ka atklāšanā piedalījās Valsts Prezidents.”

Rīgas Valsts 3.ģimnāzijā mācās Latvijas Junioru izlases spēlētāja Anete Briņķe, kura „Lāses Kausā” palīdzēja savai skolai. „Šogad ir otrā reize, kad piedalos „Lāses Kausā”. Pagājušajā gadā mums gāja sliktāk, šogad jau jūtams progress. Salīdzinot divus gadus, manuprāt, šogad ir augusi komandu spēļu kvalitāte, kā arī organizatori katru gadu parūpējas par jauniem pārsteigumiem, kas pasākumu padara interesantāku. Šodien pirmo reizi klātienē redzēju Valsts Prezidentu, kas arī bija ļoti patīkams pārsteigums,” saka Anete.

„Lāse 2013” kausa izcīņas sacensības vispārizglītojošo skolu komandām Latvijas Volejbola federācija organizē sadarbībā ar SIA „Minhauzena Pasaule” un Rīgas domes atbalstu.

vairāk informācijas

Foto no pasākuma meklē vēlāk volejbols.lv vai Lāses Kausa facebook un draugiem.lv lapās.