LĀSES KAUSĀ JAUNI DALĪBNIEKU REKORDI

Jau divpadsmito reizi būs iespēja noskaidrot labākās vispārizglītojošo skolu komandas „Lāse 2013” kausa izcīņas finālsacensībās gan zēniem, gan meitenēm pamatskolu un vidusskolu grupā. Šo gadu laikā tās ir kļuvušas par populārākajām volejbola sacensībām skolu jauniešiem, un varam apgalvot, ka arī par masveidīgākajām, jo ik gadu dalībnieku skaits pakāpeniski pieaug.

Sacensībām ir divi posmi – 1.posms jeb atlases sacensības, kas visa mācību gada garumā norisinās Latvijas novados un pilsētās, un 2.posms jeb fināls, kas notiks 6.aprīlī, Rīgā, Skonto hallē.

Pirmā posma sacensībās šogad tika uzstādīts dalībnieku rekords - 754 komandas, kas kopskaitā ir 6787 dalībnieki, no kuriem tiesības startēt finālā ir izcīnījuši 1276 dalībnieki jeb 116 komandas. Par tradīciju jau kļuvusi kaimiņvalstu skolu jauniešu dalība „Lāses Kausa” finālsacensībās. Šogad uz aicinājumu atsaucās divas skolas no Igaunijas – Haademeeste skola un Lahte ģimnāzija, līdz ar to kopskaitā finālsacensībās piedalīsies 118 komandas.

Finālsacensības tiek organizētas kā volejbola svētki, kur spēles notiek vienlaicīgi uz 16 laukumiem, bet paralēli volejbola sacensībām, ikvienam būs iespēja pierādīt, ka ir ātrāks, veiklāks, lokanāks, precīzāks un radošāks par pašu Minhauzenu, un pļāpīgāks par stāstnieci Jakobīni.

Kā ik gadu „Lāses Kausa” ietvaros ir izvirzītas trīs nominācijas:

1.nominācija - 3 skolas, kuras startējušas ar lielāko komandu skaitu 1.posma sacensībās:

1.Daugavpils 12.vidusskola – 44 komandas

2.Daugavpils 13.vidusskola – 27 komandas

3.Krāslavas Valsts ģimnāzija – 20 komandas

2.nominācija - 3 skolas, kuras pārstāvētas ar lielāko komandu skaitu finālsacensībās:

Limbažu 3.vidusskola, Aizputes vidusskola, Dundagas vidusskola (skolas, kuras finālā tiks pārstāvētas visās vecuma grupās).

3.nominācija - Rīgas priekšpilsēta, kura 1.posma sacensībās piedalījās ar lielāko komandu skaitu - Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsēta – 51 komanda.

2012. gadā pirmajā posmā piedalījās 254 Latvijas skolas ,t.sk.76 Rīgas skolas, 655 komandas, t.sk.203 Rīgas komandas, 5895 dalībnieki. Finālā piedalījās 116 komandas ar 1276 dalībniekiem.

„Lāse 2013” kausa izcīņas sacensības vispārizglītojošo skolu komandām Latvijas Volejbola federācija organizē sadarbībā ar SIA „Minhauzena Pasaule” un Rīgas domes atbalstu.

Sekot informācijai par Lāses kausu var:

volejbols.lv

facebook.com

draugiem.lv

Piesakies sekotājos Lāses Kausa lapā portālā draugiem.lv un esi viens no 3 laimīgajiem, kas 6.aprīlī saņems kādas pārsteiguma balvas!