DOTS STARTS LATVIJAS PLUDMALES VOLEJBOLA ČEMPIONĀTA ERGO OPEN 2017 SEZONAI

20. maijā Ventspilī tiks dots starts ERGO OPEN Latvijas pludmales volejbola sezonai, kas tiks aizvadīta piecos posmos vīriešu un sieviešu duetiem, bet augustā tiks noskaidroti Latvijas čempioni. Jau piekto gadu aizraujošu čempionāta norisi palīdz nodrošināt apdrošināšanas sabiedrība ERGO.

ERGO OPEN 2017 sezonas kalendārs un čempionāta posmi ir īpaši - paplašinot Latvijas čempionāta karti, posmu norises vietām ir pievienojusies Ventspils un Krasta ielas Lido centrs. Šī gada dažādās čempionāta posmu norises vietas priecēs pašmāju līdzjutējus un sekmēs pludmales volejbola izplatību Latvijā, tāpat regulāra būs arī tuvāko kaimiņvalstu sportistu dalība.

“Lai arī šodien vairāk varētu runāt par sniega volejbolu, klasiskā volejbola sezona ir beigusies, un ir sākusies pludmales volejbola sezona – ERGO OPEN 2017 sezona. Paldies par piecu gadu sadarbību ERGO un Ingrīdai Ķirsei! Šodien esam “Lido”, jo Gunārs Ķirsons vienmēr ir bijis saistīts ar sportu un šeit notiks Rīgas posma izslēgšanas turnīra spēles. Nākamās nedēļas nogalē Ventspilī tiks atvērta jauna lappuse pludmales volejbolā. Iepriekšējā gadā pirmoreiz čempionāta posms notika Alūksnē, bet tagad – arī Ventspilī. Tāpēc paldies pašvaldībām, kurās notiek ERGO OPEN 2017 posmi un kuras atbalsta Latvijas čempionāta norisi, kā arī Latvijas Olimpiskajai vienībai, ar ko mums ir izveidojusies laba sadarbība,” ERGO OPEN atklāšanas pasākumā teica Atis Sausnītis, Latvijas Volejbola federācijas prezidents. Viņš tic, ka Tokijas olimpiskajās spēlēs pludmales volejbolā Latviju varētu pārstāvēt ne tikai vīriešu, bet arī sieviešu pāris.

“Esam gandarīti par iespēju atbalstīt un popularizēt pludmales volejbola izplatību Latvijā, kā arī būt kopā ar talantīgiem sportistiem. Varam lepoties ar spēcīgām pludmales volejbola tradīcijām un arī mēs, ERGO, atbalstot volejbolu, gūstam gandarījumu, sniedzot līdzjutējiem iespēju baudīt augstvērtīgas sacensības klātienē un ne mazāk svarīgi, arī sportistiem izjust pašmāju fanu atbalstu. Šī solās būt ļoti dinamiska pludmales volejbola sezona, un gadu gaitā čempionāts visā Latvijā izveidojis plašu un uzticīgu līdzjutēju pulku,” stāsta Ingrīda Ķirse, ERGO valdes locekle Baltijā.

Tikmēr Latvijas spēcīgākie pludmales volejbolistu dueti jau kopš februāra piedalās pasaules mēroga turnīros, krājot vērtīgos starptautiskā reitinga punktus.

Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža jau februārī paspēja piedalīties Pasaules tūres posmā Fortloderdeilā (ASV). “Šogad abi ar pārinieku Haraldu Regžu ziemas sezonu aizvadījām Poliurs/Ozolnieki rindās klasiskajā volejbolā, bet pludmales volejbola sezonas galvenais starts būs Eiropas meistarsacīkstes augustā, un ar Haraldu visu esam pakārtojuši šim turnīram. Ja labi nostartēsim, būs vieglāk nākošgad. ERGO OPEN posms Ventspilī mums būs kā atspēriens vasaras sezonai, jo esam pieteikušies Pasaules tūres triju zvaigžņu posmam Maskavā, kas notiks jau pusotru nedēļu pēc Ventspils posma. Cik varam, vienmēr esam piedalījušies Latvijas čempionātā, un arī šoreiz piedalīsimies gandrīz visos tā posmos,” Mārtiņš Pļaviņš labprāt iekļauj savā sacensību kalendārā arī ERGO OPEN posmus Latvijā.

Lai labāk sagatavotos Eiropas čempionātam Jūrmalā, ERGO OPEN posmos gatavojas startēt arī 2016. gada Eiropas U-22 čempiones Tīna Laura Graudiņa un Anastasija Kravčenoka, kuras sezonai pirmoreiz gatavojušās trenera Genadija Samoilova vadībā. “Gatavojoties Eiropas meistarsacīkstēm Jūrmalā, iztrūkstošo pasaules ranga punktu skaitu centīsimies palielināt Austrumeiropas Zonālās volejbola asociācijas (EEVZA) sacensībās, kas notiks jau nākamnedēļ, kā arī zemāka ranga (divu, trīs un četru zvaigznīšu) pasaules tūres posmos. Šosezon mūs gaida arī tādi svarīgi pasākumi kā Eiropas U-22 čempionāts un pasaules U-21 meistarsacīkstes. Krāsim pasaules ranga punktus un pieredzi, piedaloties arī Latvijas čempionāta posmos,” saka Tīna Graudiņa.

  • ERGO OPEN 2017 kalendārs:
  • 1. posms        20.-21. maijs Ventspils        (vīriešiem)
  • 2. posms        2.-4. jūnijs     Jūrmala          (vīriešiem/sievietēm)
  • 3. posms        9.-11. jūnijs   sestdien – O-Sands, svētdien – Lido Krasta (vīriešiem/sievietēm)
  • 4. posms        1.-2. jūlijs       Alūksne         (vīriešiem/sievietēm)
  • 5. posms        13.-15. jūlijs   Saulkrasti       (vīriešiem)
  • FINĀLS          4.-6. augusts  Jūrmala         (vīriešiem/sievietēm)

Vairāk informācijas par ERGO OPEN 2017 turnīriem šeit.