JĀNIS ŠMĒDIŅŠ UN ALEKSANDRS SAMOILOVS MASKAVĀ IEKĻŪST CETURTDAĻFINĀLĀ

Ar divām uzvarām šodien pasaules tūres posma ceturtdaļfinālā Maskavā iekļuvis Jānis Šmēdinš un Aleksandrs Samoilovs. Edgars Točs un Rihards Finsters, kā arī Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža ieņēmuši dalītu 17. vietu.

Pasaules tūres triju zvaigžņu posmā Maskavā šorīt izslēgšanas spēlēs iekļuva Edgars Točs un Rihards Finsters, kuri turnīrā izlikti ar 29. numuru. Viņi ar (18, -11, 12) apspēlēja Teiloru Krabu un Džeiku Gibu, kuriem šoreiz 13. numurs, ar ko viņi bija izsēti turnīrā, nebija veiksmīgs, jo turnīrs amerikāņiem ir beidzies.

Izloze lēma, ka Finsteru un Toču pirmajā play-off turnīra mačā eksaminēs turnīra pirmais pāris Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs, kuri dienu iepriekš savā grupā bija otrie. Spēcīgākie rangā izrādījās spēcīgākie arī laukumā, uzvarot gan tikai trīs setos – 2:1 (19, -17, 8).

Play-off 2. kārtā Latvijas duetam izloze piespēlēja šosezon labi spēlējošos amerikāņus  Teo Brunneru un Keisiju Patersonu (12.), kuri savā grupā bija uzvarējuši. Brunners ar Patersonu uzvarēja arī 1. seta galotnē – 32:30. Tomēr turpmāk notikumu pavēlnieki laukumā bija latvieši, uzvarot ar 21:14 un 15:10 un iekļūstot ceturtdaļfinālā.

Ceturtdaļfinālā rīt Šmēdiņš un Samoilovs spēlēs ar olimpiskajiem čempioniem Alisonu Seruti un Brunu Oskaru Šmidtu, kuri Maskavā izsēti ar 3. numuru.

Arī Mārtiņš Pļaviņš ar Haraldu Regžu (18.) pārvarēja grupu turnīra barjeru, cīņā par 3. vietu grupā ar 2:0 (18, 15) pārspējot čehus Ondreju Perusiču un Dāvidu Švaineru (31.). Mārtiņu un Haraldu pirmajā izslēgšanas spēlē gaidīja tikšanās ar poļiem Gžegožu Fijaleku un Mihalu Brilu (14.). 1. setā latviešiem ar agresīvām Regžas servēm izdevās atspēlēt četru punktu deficītu, taču seta galotnē pārāki bija poļi. 2. setā četru punktu pārsvaru Brils un Fijaleks noturēja līdz beigām – 2:0 (18, 17). Līdz ar to Pļaviņš ar Regžu Maskavā tāpat kā Točs ar Finsteru ieņēma dalītu 17. vietu, un trīs pēdējie pludmales volejbolisti var domāt par startu rītdien ERGO OPEN 2017 Latvijas čempionāta pludmales volejbolā 2. posmā Jūrmalā. Regža turnīram pieteicies kopā ar Arni Tunti, un šobrīd tieši viņi Jūrmalā ir izsēti ar 1. numuru. Gaidāmās vētras dēļ kvalifikācijas turnīrs Latvijas čempionāta 2. posmam pārcelts no šovakara uz rītdienu, sākot ar pulksten 9:00.

Vairāk par pasaules tūres turnīru šeit.