ERGO OPEN 2017 POSMĀ JŪRMALĀ UZVAR TOČS/FINSTERS UN GRAUDIŅA/KRAVČENOKA

Majoru pludmalē Jūrmalā šodien tika noskaidroti Latvijas čempionāta pludmales volejbolā ERGO OPEN 2017 2. posma uzvarētāji gan sieviešu, gan vīriešu turnīrā. Sacensībās Jūrmalas pludmales centrā vīriešiem triumfēja Edgars Točs un Rihards Finsters, bet sievietēm – Tīna Laura Graudiņa un Anastasija Kravčenoka. Skatītājiem tā bija ne tikai iespēja labi pavadīt brīvdienas un vērot aizraujošas spēles, bet arī piedalīties konkursos un iegūt balvas no čempionāta atbalstītājiem.

Jūrmalā pirmoreiz šosezon Latvijas čempionātā piedalījās sievietes, un no 15 duetiem 4 pārstāvēja Lietuvu. Vispirms četrās grupās tika noskaidrotas ceturtdaļfinālistes, bet svētdien sākās izslēgšanas turnīrs, kura pusfinālā nonāca visi trīs spēcīgākie Latvijas dueti šajās sacensībās – Marta Ozoliņa un Alise Lece (O-Sands/MPSK), Tīna Graudiņa (Jūrmala) un Anastasija Kravčenoka (Daugavpils) un Agnese Caica un Ilze Liepiņlauska (O-Sands/MPSK) –, kā arī Lietuvas sportistes Agneška Paškeviča un Jekaterina Kovaļska.

Pusfinālos cīņa bija krietni sīvāka. Ozoliņa/Lece ar 2:0 (18, 19) pārspēja Paškeviču un Kovaļsku, bet Caica/Liepiņlauska ar 1:2 (-21, 19, -11) piekāpās Graudiņai un Kravčenokai.

Mačā par 3. vietu īsta cīņa nesanāca, jo Caica un Liepiņlauska bija galvas tiesu pārākas par Paškeviču un Kovaļsku – 2:0 (16, 10). Toties fināls attaisnoja daudzo līdzjutēju cerības uz aizraujošu cīņu, un divu pašlaik pasaules rangā augstāk esošo Latvijas pāru duelī pārākas bija gados jaunākās Eiropas U-22 čempiones Graudiņa un Kravčenoka, kuras pārspēja Ozoliņu un Leci ar 21:15, 20:22, 15:11, izšķirošo punktu ar uzbrukumu, skarot Leces bloku gūstot Kravčenokai.

“Liels paldies Nastjai, ka mēs šodien uzvarējām, jo es varu spēlēt daudz labāk,” pēc finālmača teica Tīna Graudiņa, pa kuru šī turnīra laikā tika servēts daudz vairāk, nekā ierasts līdz šim. “Servju uzņemšana šodien man nebija tā labākā. Kopumā finālspēle izdevās laba, taču svarīgos mirkļos servēju tīklā.”

“Tas bija nedaudz nepierasti, jo parasti pretinieces servē pa mani,” izbrīnīta, taču priecīga pēc mača bija arī Kravčenoka. “Otrā seta beigās pieļāvām vairākas kļūdas. Šī nebija mūsu diena un labākā spēle. Tā vēl šajā sezonā ir priekšā. Vējš gan īpaši netraucēja, jo Jūrmalā trenējamies arī ikdienā.”

Vīriešu sacensībām pieteicās 35 dueti. 19 no tiem tuvojošās vētras dēļ piektdienas vakarā ieplānotā kvalifikācijas turnīra divas kārtas gan bija jāaizvada nākamajā rītā, kad vējš turpināja dūšīgi pūst, tomēr saulainajos, bet vēsajos laika apstākļos skatītāju Jūrmalas pludmales stadionā bija daudz.

Šajā posmā nestartēja Latvijas čempionāta 1. posma uzvarētāji Ventspilī Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, kuri pasaules tūres posmā Maskavā tika līdz cīņai par 3. vietu, kā arī Mārtiņš Pļaviņš, kura pārinieks Haralds Regža pēc trim mačiem Maskavā Jūrmalā talkā bija ņēmis Arni Tunti (O-Sands / MPSK) un tika izsēts ar 1. numuru turnīrā. Visi pārējie spēcīgākie bija klāt, arī pieci Lietuvas dueti, ieskaitot iepriekšējā gada Latvijas čempionāta posma uzvarētājs Rīgā Arnu Rumševiču, kas šosezon spēlē kopā ar Pauļu Matuli, kā arī Igaunijas duetu Kusti Nilvaks/Marts Tīsārs.

Grupu turnīrā, kurā astoņās grupās pa trim duetiem tika noskaidroti divi astotdaļfinālisti, daļējs pārsteigums bija vēl iepriekšējā nedēļā Latvijas izlases kreklā Slovēnijā zāles volejbolu spēlējušā Ruslana Sorokina un Toma Benjava divi zaudējumi F grupā. Ar pusnedēļu bija par maz, lai pārkārtotos uz volejbolu smiltīs. B grupā Edgars Točs un Rihards Finsters (Ventspils PVK Bloks) tikai ar 2:1 (-17, 17, 18) pārspēja Arņa Reliņa un Kārļa Paula Levinska pretestību. E grupā dzīvi sev sarežģīja turnīrā ar 5. numuru izliktie Atvars Vilde un Armands Āboliņš (O-Sands/MPSK), kuri pēc zaudējuma lietuviešiem Gilbertam Kerpem un Patrikam Stankevičam ar 1:2 (-17, 18, -7) nonāca bezdibeņa malā pēc pirmā seta mačā ar Ati Šēferu (SK Ķeizarmežs) un Kārli Celmiņu (SK Ķeizarmežs), tomēr spēja iekļūt izslēgšanas spēlēs pēc uzvaras ar 2:1 (-18, 13, 9). D grupā cīņā ar ciemiņiem (0:2 (-14, -17) pret Nilvaku un Tīsāru un 2:1 (-19, 18, 13) pret lietuviešiem Matu Navicku un Aurimu Mazūru) ceļu līdz astotdaļfinālam izlauza 2016. gada pasaules U-19 bronzas medaļnieki Mihails Samoilovs un Kristaps Šmits. Rumševičs un Matulis cīņā par 1. vietu H grupā ar 0:2 (-19, -22) piekāpās SK Ķeizarmežs pārstāvjiem Raimondam Vilmanim un Kasparam Salmiņam.

Zaudējums grupā Vildem un Āboliņam atkodās astotdaļfinālā, kur nācās tikties ar vieniem no turnīra favorītiem – trešo numuru Jūrmalā Toms Šmēdiņš/Aleksandrs Solovejs (Ventspils PVK Bloks) –, piedzīvojot zaudējumu ar 0:2 (-18, -18). Arī Tunte un Regža bez piedzīvojumiem neiztika – 2:1 (15, -20, 13) pret aizvadītās sezonas Latvijas čempionāta labāko diagonālo spēlētāju zālē Levinski un Reliņu. Pēc panākuma pār lietuviešiem vecmeistara Klāva Zaļkalna un Reiņa Zelča (ASK) pārākumu bija spiesti atzīt Vilmanis un Salmiņš – 1:2 (-19, 11, -11), bet Kerpi un Stankeviču pārsteidza jaunības spars Samoilova un Šmita izskatā – 1:2 (19, -17, -8).

Krietni rāmākos un siltākos laika apstākļos nekā sestdien šodien Jūrmalā ceturtdaļfināli beidzās atbilstoši rangu tabulai, vissīvāk pretī turnīra otrajam pārim Točs/Finsters spēkojoties Rumševičam un Matulim – 1:2 (17, -20, -10). Arī pusfinālos panākumus svinēja ranga līderi. Tunte/Regža pārspēja Igaunijas duetu Nilvaks/Tīisārs ar 2:0 (17, 15), bet Šmēdiņš un Solovejs atņēma vienu setu Točam un Finsteram – 1:2 (20, -12, -7). Šī Edgaram un Rihardam piecu dienu laikā bija jau septītā triju setu spēle, kopā aizvadot 11 mačus...

Dramatisks izvērtās mačs par 3. vietu. Teicami izmantojot vēju savu servju laikā un pārliecinoši vinnējuši pirmo setu, mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi otrajā piekāpās pieredzējušākajiem Šmēdiņam un Solovejam seta galotnē, kad ar trešo setbumbu Šmēdiņš panāca 22:20. Tikpat spraiga cīņa turpinājās arī izšķirošajā setā, meistarīgākiem izrādoties un 3. vietu posmā ieņemot Kusti Nilvakam un Martam Tīsāram – 2:1 (14, -20, 14).

Finālā sīva cīņa izpalika. Arnis Tunte un Haralds Regža darīja, ko varēja, bet šodien pārāk liels bija Edgara Toča un Riharda Finstera pārsvars. Edgars teicami spēlēja blokā, bet Rihards uzlasīja bumbas aizsardzībā un atrada brīvās vietas laukumā uzbrukumā – 2:0 (13, 10).

“Sniegums nebija tas labākais, taču līdz pirmajai vietai šajās piecās dienās esam tikuši caur asinīm,” gandarīts, ka grūtā nedēļa ir beigusies ar uzaru, bija Točs. “Šodien runājām savā starpā, ka jāsaņemas un fināls jānospēlē tik labi, cik to varam izdarīt.”

“Bija grūti uzsākt šo turnīru,” piebalsoja Finsters. “Atlidojuši no Maskavas un izkāpuši no lidmašīnas, vēl domājām, vai spēlēt Jūrmalā. Paldies dievam esam pirmie un esam izpildījuši uzdevumu šajās sacensībās. Vakar vairāk cīnījāmies paši ar sevi.”

Šosezon Latvijas čempionātā ERGO OPEN 2017 pludmales volejbolisti sacentīsies piecos posmos un finālā. Skatītāji Latvijas čempionāta posmus vīriešu un sieviešu duetiem varēs vērot arī Rīgā, Alūksnē un Saulkrastos, bet čempionāta fināls no 4. līdz 6. augustam notiks Jūrmalas pludmales centrā, kur divas nedēļas pēc ERGO OPEN fināla norisināsies arī Eiropas čempionāts.

Jau piekto gadu aizraujošu čempionāta norisi palīdz nodrošināt Latvijas pludmales volejbola čempionāta ģenerālsponsors apdrošināšanas sabiedrība ERGO. Čempionātu atbalsta Ventspils, Jūrmalas un Alūksnes pilsētas domes.

Ieeja uz visām ERGO OPEN 2017 spēlēm ir BEZ MAKSAS, tāpēc ikviens pludmales volejbola līdzjutējs aicināts klātienē izbaudīt spraigās spēles ar konkursiem skatītājiem, karsējmeiteņu uzstāšanos un augsta līmeņa pludmales volejbolu.

Vairāk informācijas par ERGO OPEN turnīriem šeit.