ERGO OPEN 2017 POSMĀ RĪGĀ UZVARU SVIN PĻAVIŅŠ/REGŽA UN GRAUDIŅA/KRAVČENOKA

ERGO OPEN 2017 Latvijas čempionāta pludmales volejbolā 3. posma uzvarētāji tika noskaidroti uzreiz divos laukumos. Piektdien un sestdien cīņas norisinājās O-Sands laukumos, bet svētdien Lido volejbola pludmalē Krasta ielā otro uzvaru divos sezonas posmos svinēja Tīna Laura Graudiņa un Anastasija Kravčenoka. Vīriešiem jau trešo posmu ir citi uzvarētāji, šoreiz – Mārtiņš Pļaviņš un Hralds Regža.

 Vasarīgajos laika apstākļos skatītājiem tā bija ne tikai iespēja labi pavadīt brīvdienas un vērot aizraujošas spēles, bet arī piedalīties konkursos un iegūt balvas no čempionāta atbalstītājiem.

Līdz ceturtdaļfināliem vīriešiem cīņas noritēja O-Sands laukumos. Otro posmu pēc kārtas augstāko numuru grupā pirmajā vietā pamatturnīrā nepārvērta ar 5. numuru izliktie Armands Āboliņš un Atvars Vilde (O-sands/MPSK), kuri pēc zaudējuma Lietuvas duetam Gilberts Kerpe/Patriks Stankevičus astotdaļfinālā uzdūrās pagājušā gada Rīgas posma uzvarētājiem lietuviešiem Arnam Rumševičam un Lukam Kazdailim, kuri Rīgā bija izlikti ar 4. numuru, zaudējot viņiem ar 0:2 (-22, -17). Tikmēr Kerpe/Stankevičus tika arī pusfinālā, ar 2:0 (13, 18) pārsteidzot  Rumševiču un Kazdaili.

Pārējos ceturtdaļfinālos iztika bez pārsteigumiem, bet pusfinālā tādu sarūpēja Toms Šmēdiņš un Aleksandrs Solovejs (VPVK Bloks), kas ar 2:0 (15, 18) pārspēja iepriekšējā ERGO OPEN 2017 posma  uzvarētājus Edgaru Toču un Rihardu Finsteru (VPVK Bloks). Otrā pusfinālā turnīra galvenie favorīti Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža (O-sands/MPSK) apturēja šo sacensību lielākos nemiera cēlājus Kerpi un Stankeviču – 2:0 (12, 19).

Par 3. vietu sīva cīņa nesanāca, un 2. seta beigās Rihards Finsters varēja skatītājus iepriecināt ar Adriana Karambulas vārdā nosauktajām servēm, jo rezultāts liekus jautājumus par uzvarētāju neradīja – 2:0 (14, 15) uzvara pār nemiera cēlājiem šajā posmā lietuviešiem Kerpi un Stankeviču, Kerpem sitot tīklā. “Arī grupas spēles tāpat kā šī bija vienkāršas,” pēc mača par iespaidiem turnīrā stāstīja Edgars Točs. “Tādu pašu gaidījām arī pret Soloveju un Šmēdiņu. Šonedēļ darba dēļ nebija tik daudz laika treniņiem, un tas atspēlējās. Arī pēc turnīra dosimies uz Lietuvu strādāt.” “Nebijām trenējušies,” piekrita Rihards Finsters. “Izsita no līdzsvara tas, ka nepietika vietas servēm, jo man vismaz vienu metru vajag klāt ieskrējienam.”

Cīņā par uzvaru posmā no četrām vietu cīņām izdevās vissaistošākā. Abos setos cīņa ritēja punkts punktā, un tikai pašā seta galotnē pārsvaru ieguva pasaules tūres mačos rūdītākie Pļaviņš un Regža, kuri Soloveju un Šmēdiņu vinnēja ar 2:0 (19, 20). “Šis nebija vienkāršs turnīrs,” pēc uzvarētā fināla teica Mārtiņš Pļaviņš. “Pēdējā spēlē baterija jau bija nosēdusies. Uzdevums turnīrā bija servēt agresīvi, jo pasaulē ar planieri vairs neko nevar izdarīt. No rīta pret junioriem ļoti labi sanāca. Cerams, ka jau nākamsezon, bet varbūt pat šogad tas nesīs augļus. Risks ir vajadzīgs, jo vienkāršas serves neattaisnojas.” “Man pietika vietas servei, varbūt Mārtiņam bija mazāk vietas,” vaicāts par saspiestību laukuma malās atteica Haralds Regža. Sezonas turpinājumā duets piedalīsies visos lielākajos pasaules un Eiropas turnīros, kur vien būs iespēja, bet galvenie turnīri būs Eiropas un pasaules čempionāts. Arī kā iespēja atgriezties Latvijas Olimpiskajā vienībā.

Sieviešu turnīrā, kur cīņas Lido volejbola pludmalē sākās ar pusfināliem, intrigu radīja Ineses Jursones un Ances Oltes (Rīgā izsētas ar 9. numuru) debija šīs sezonas ERGO OPEN 2017 Latvijas čempionātā. Grupā pret turnīra 1. numuru Martu Ozoliņu un Alisi Leci (O-sands/MPSK) Jursone un Olte (VPVK Bloks) abos setos savāca pa 13 punktiem, bet pusfinālā jau pretiniecēm atņēma 16 un 23 punktus. Pirms tam ceturtdaļfinālā Jursone un Olte negaidīti pārliecinoši ar 2:0 (15, 12) apspēlēja ar piekto numuru turnīrā izliktās Agnesi Caicu un Ilzi Liepiņlausku (O-sands/MPSK).

Ar lielu nepacietību tika gaidīts otrs pusfināls, kurā tikās divi čempiona lauriem godāti dueti pasaules un Eiropas jauniešu un junioru čempionātos Tīna Graudiņa (Jūrmala)/Anastasija Kravčenoka (Daugavpils) un Ieva Dumbauskaite/Monika Povilaitīte (VPVK Bloks). Gados jaunākās Latvijas pludmales volejbolistes uzvarēja pārsteidzoši viegli – 2:0 (14, 16).

Mačā par 3. vietu Dumbauskaite/Povilaitīte gan daudz iespēju Jursonei un Oltei nedeva, precīzi salikdamas bumbas brīvajās laukuma vietās – 2:0 (12, 17). “Šajā mačā sanāca maz kas, taču apjautām, ka pietrūkst treniņu apjoms,” pēc mača teica Ance Olte. “Ārā kopā aizvadījām tikai vienu treniņu piektdien, bet iekšā pirms tam mums bija astoņi koptreniņi. Pusfinālā pret Alisi un Martu pašas apstājāmies. Vēl nav tik labas sadarbības, un klibo piespēles.” “Vēl pietrūkst pārliecība, ka varam vinnēt,” piebalsoja Inese Jursone. “Tagad turpināsim cītīgi trenēties pārējiem posmiem Latvijas čempionātā, un mērķis ir – Eiropas čempionāta finālturnīrs. Trīs vietas Latvijai turnīrā būs, bet ceturto ar speciālo ielūgumu saņems tā komanda, kurai būs labākie rezultāti divos labākajos Latvijas čempionāta posmos.”

Finālcīņā gan Inese, gan Ance prognozēja Tīnas Graudiņas un Anastasijas Kravčenokas uzvaru un to arī sagaidīja. Rezultāts 2:0 (15, 19) pārsvaru īsti neatspoguļo, jo jau no seta sākuma Graudiņa un Kravčenoka ieguva gana lielu pārsvaru, ko noturēja līdz seta beigām un otro reizi divu nedēļas nogaļu laikā apspēlēja Martu Ozoliņu un Alisi Leci. “Laikam treniņi atmaksājas,” notikumus laukumā komentēja tikko vidusskolu pabeigusī Tīna Graudiņa. “Bija laba spēle, un ar katru turnīru spēlējam labāk.” “Labi, ka pie mums atbrauca lietuvietes un ka uzspēlējām ne tikai ar pāriem, ko pazīstam,” piebilda Anastasija Kravčenoka. “Mums ir divi treniņi dienā, dažreiz pat trīs. Kad ir brīvs laiks, laiku pavadām ar ģimeni, bet pārsvarā trenējamies un spēlējam.”

Šosezon Latvijas čempionātā ERGO OPEN 2017 pludmales volejbolisti sacentīsies piecos posmos un finālā. Skatītāji Latvijas čempionāta posmus vīriešu un sieviešu duetiem varēs vērot arī Rīgā, Alūksnē un Saulkrastos, bet čempionāta fināls no 4. līdz 6. augustam notiks Jūrmalas pludmales centrā, kur divas nedēļas pēc ERGO OPEN fināla norisināsies arī Eiropas čempionāts.

Jau piekto gadu aizraujošu čempionāta norisi palīdz nodrošināt Latvijas pludmales volejbola čempionāta ģenerālsponsors apdrošināšanas sabiedrība ERGO. Čempionātu atbalsta Ventspils, Jūrmalas un Alūksnes pilsētas domes.

Ieeja uz visām ERGO OPEN 2017 spēlēm ir BEZ MAKSAS, tāpēc ikviens pludmales volejbola līdzjutējs aicināts klātienē izbaudīt spraigās spēles ar konkursiem skatītājiem, karsējmeiteņu uzstāšanos un augsta līmeņa pludmales volejbolu.

Vairāk informācijas par ERGO OPEN turnīriem šeit.