POREČAS PAMATTURNĪRĀ TIKAI ŠMĒDIŅŠ/SAMOILOVS

Iespēju iekļūt Porečas (Horvātija) Major sērijas pamatturnīrā šodien neizmantoja Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža, kas kvalifikācijā piekāpās austrāliešiem Kristoferam Makjū un Demjenam Šūmanam. Rīt pamatsacensībās Latviju pārstāvēs vien ranga līderi Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs.

Porečas Major sērijas turnīrs Mārtiņam Pļaviņam un Haraldam Regžam bija jāsāk no kvalifikācijas, kur viņi bija izlikti ar septīto numuru un atbrīvoti no 1. kārtas sacensībām. Otrajā kārtā pretī nāca ar 10. numuru izsētie austrālieši Kristofers Makjū un Demjens Šūmans, kuri pirmajā kārtā pārspēja mājiniekus Mateju Čičkoviču un Josipu Pribaniču (23.) ar 2:0 (17, 22).

1. setā austrālieši pēc 14:14 guva četrus punktus pēc kārtas, un seta iznākums bija izšķirts – 15:21. 2. setu apņēmīgāk sāka latvieši, kuri servēja pa augumā mazāko Šūmanu, - 4:2, 12:0, 15:10. Sets tika uzvarēts ar 21:16, un bīčistu būt vai nebūt bija jānosaka īsajam setam.

Austrālieši tajā ar bloku panāca 2:0, Šūmans rādīja brīnumus aizsardzībā, un paceltās bumbas austrālieši salika pretējā laukuma pusē. Pārtraukums pēc 1:6 latviešiem nelīdzēja. Makjū turpināja indīgas planējošās serves un sekmīgi darbojās blokā. Turklāt latvieši pārāk daudz kļūdījās. Makjū spēli pabeidza ar māņu sitienu pāri Regžam, sagādājot Latvijas duetam zaudējumu gan setā, gan visā spēlē ar 1:2 (15:21, 21:16, 5:15).

Līdz ar to Mārtiņam ar Haraldu šis bija vienīgais mačs Porečas smiltīs, un nedēļas beigās viņiem būs iespēja piedalīties kārtējā Latvijas čempionāta posmā Alūksnē.

Vietu pamatturnīrā jau iepriekš bija nodrošinājuši pasaules ranga līderi Aleksandrs Samoilovs ar Jāni Šmēdiņu, kuri palikuši vienīgais Latvijas duets Horvātijā un cīņā dosies rīt.

Latvijas sieviešu dueti šajā posmā nepiedalās.

Vairāk par sacensībām lasiet šeit.