RĪT ŅAŅDZINĀ PASAULES U-21 ČEMPIONĀTĀ PLUDMALES VOLEJBOLĀ STARTĒS DIVI LATVIJAS DUETI

Šodien Ķīnas pilsētā Ņaņdzinā notika kvalifikācijas sacensības, bet rīt pamatturnīrā smilšu laukumos dosies arī divi Latvijas dueti – Tīna Graudiņa ar Anastasiju Kravčenoku un Mihails Samoilovs ar Kristapu Šmitu.

Labāka izloze noteikti ir bijusi Tīnai Graudiņai ar Anastasiju Kravčenoku. Ar 10. numuru turnīrā izsētajām latvietēm grupā pretī stāsies nīderlandietes Džoja Stube un Katja Stama (7. numurs sacensībās), indonēzietes Maria Dviningtjasa un Vitria Rahaju (23.), kā arī DĀR pārstāves Tamlina Tomasa un Manana Mosja (26.). Graudiņa un Kravčenoka iepriekš tikušās vien ar Stubi, kura ar dažādām pāriniecēm līdzšinējās trijās cīņās palikusi neuzvarēta.

Pagājušogad pasaules U-21 čempionātā Lucernā (Šveice) Graudiņa startēja kopā ar Paulu Ņečiporuku, ieņemot dalītu 9. vietu.

Spēcīga grupa trāpījusies Kristapam Šmitam ar Mihailu Samoilovu, kuri Ņaņdzinā izlikti ar 16. numuru. Pretī stāsies ar 18. numuru izliktie meksikāņi Hošua Gastons Gaksiola Leiva un Hosē Anhels Kardenass Valdess, ar 4. numuru izsētie kanādieši Logans Mends un Tomass Sorra, kā arī kvalifikācijas turnīra barjeru pārvarējušie spāņi Oskars Himeness Gutjerress un Alehandro Uerta Pastors.

Līdz šim latvieši ir tikušies vien ar Spānijas duetu. Pagājušā gada pasaules U-19 čempionātā Larnakā (Kipra) ceturtdaļfinālā ar 2:0 (17, 19) pārāks bija Latvijas duets, beigās izcīnot trešo vietu, kamēr spāņi finišēja piektie.

Līdz šim vissekmīgāk pasaules U-21 čempionātos ir startējuši brazīlieši, kuri sieviešu un vīriešu sacensībās izcīnījuši 12 zelta, 4 sudraba un 5 bronzas medaļas. Polija sakrājusi 11 medaļas (5,3,3), Kanāda – piecas (2,2,1). Latvijai izdevies izcīnīt divus medaļu komplektus. 2004. gadā Portusantu (Portugāle) sudrabs tika Tomam Šmēdiņam ar Valteru Rammu, bet gadu vēlāk Riodežaneiro uzvarēja Mārtiņš Pļaviņš ar Aleksandru Samoilovu.

Vairāk par sacensībām lasiet šeit.