KRISTAPS ŠMITS UN MIHAILS SAMOILOVS TREŠIE PASAULĒ!

Pasaules U-21 čempionāta bronzu pludmales volejbolā Ņaņdzinā (Ķīna) šodien izcīnīja Mihails Samoilovs ar Kristapu Šmitu, kuri cīņā par 3. vietu apspēlēja austriešus Moricu Kindlu un Marianu Klafingeru.

Ņaņdzinā gaisa temperatūrā tuvāk 40, nevis 30 grādiem spēli par 3. vietu pasaules U-21 čempionātā labāk iesāka austrieši, izvirzoties vadībā ar 6:4 un 9:5. Mača sākumā grūtības ar punktu gūšanu uzbrukumā radās Samoilovam, taču drīz vien Šmits uzlasīja pāris bumbas aizsardzībā, Samoilovs savu padarīja uzbrukumā, kļūdījās austrieši, un Latvijas duets jau bija vadībā ar 13:12. Vēl gan Samoilovs nespēja savaldīt bumbu pēc Kindla serves (šajā spēles elementā ik pa brīdim austrieši sagādāja Mihailam rēbusus), taču augumā mazākais no austriešiem Kindls, pa ko servēja latvieši, arī sastapās ar grūtībām punktu gūšanā. Arī izšķirīgo punktu setā Šmits guva, uzlasot Kindla māņu sitienu un gūstot punktu uzbrukumā.

2. sets jau bija vieglāks. Pēc 4:4 latvieši guva septiņus punktus pēc kārtas, lielā mērā atrisinot jautājumu par bronzas medaļas ieguvējiem. Vēl gan austrieši pietuvojās līdz 16:18, taču Mihails Samoilovs pēc neprecīzi uzņemtas serves ar lielisku māņu sitienu pa līniju noformēja uzvaru un bronzas medaļas – 2:0 (17, 17). Kopā ar puišiem par lielisko iznākumu priecājās arī treneris Lauris Iecelnieks. No Ķīnas puiši mājās vedīs arī 120 pasaules ranga punktus.

Finālā triumfēja latviešu pāridarītāji pusfinālā brazīlieši Adrielsons Dos Santoss un Renato Lima, kas ar 2:0 (20, 17) pārspēja Krievijas pludmales volejbolistus Aleksandru Kramarenko un Vasiliju Ivanovu.

Sieviešu turnīrā likumsakarīgu uzvaru izcīnīja brazīlietes Eduarda Duda Lisboa un Ana Patrisia Silva, kuras ceturtdaļfinālā apspēlēja Tīnu Graudiņu un Anastasiju Kravčenoku. Vēl vienā Brazīlijas – Krievijas duelī Duda un Silva ar 2:0 (15, 13) apspēlēja Svetlanu Holominu un Nadeždu Makroguzovu.

Vairāk par sacensībām lasiet šeit.