EIROPAS ČEMPIONĀTA IZLOZE – VIEGLU SPĒĻU NEBŪS

Melngalvju namā šodien notika Eiropas čempionāta pludmales volejbolā Jūrmalā grupu izloze. Laba vai slikta izloze, parādīs spēles augustā. Daudz kas būs atkarīgs no pašiem Latvijas duetiem.

Jau pirms izlozes Melngalvju namā bija zināma labā vēsts – Eiropas Volejbola konfederācija ir piešķīrusi Latvijai arī ceturto vietu gan vīriešu, gan sieviešu turnīrā. Un, neskaitot trīs labākos Latvijas duetus, to aizņēma labākais duets ERGO OPEN 2017 Latvijas čempionāta vērtējumā – Toms Šmēdiņš/Aleksandrs Solovejs un Inese Jursone/Ance Olte.

Izlozēti tika 32 pāri gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē. Jūrmalā, Majoru pludmalē, 16. augustā sacensības uzsāks 17 valstu pārstāvji vīriešiem un 15 – sievietēm. Dueti tika sadalīti 8 grupās pa četrām komandām katrā.

Šā brīža pasaules ranga sestais pāris Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs no pirmā groza tika ielozēti D grupā kopā ar šveiciešiem Niko Bēleru un Marko Kratigeru (20. vieta pasaules rangā), vāciešiem Markusu Bekermanu un Larsu Flīgenu (28.) un speciālo ielūgumu saņēmušo Turcijas duetu Murats Giginoglu/Hasans Huseins Mermers (612.).

Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža (24.) no 2. groza nokļuva A grupā, kur tiksies ar turnīra pirmo pāri – poļiem Bartošu Lošjaku un Pjotru Kantoru (3.), kā arī ar itāliešiem Aleksu Ranjeri un Adrianu Karambulu (66.) un ukraiņiem Mikolu Babiču un Jaroslavu Gordejevu (38.).

Edgars Točs un Rihards Finsters (60.) nokļuva G grupā kopā ar spāņiem Adrianu Gaviru un Pablo Erreru (9.), norvēģiem Andersu Berntsenu Molu un Kristianu Sandliju Serumu (33.) un austriešiem Martinu Ermakoru un Moricu Pristaucu (36.).

Savukārt EVK speciālo ielūgumu saņēmušie Aleksandrs Solovejs un Toms Šmēdiņš (72.) F grupā spēlēs ar olimpisko spēļu bronzas medaļniekiem nīderlandiešiem Aleksandru Brouveru un Robertu Mēvsenu (12.), beļģiem Drīsu Koikelkorenu un Tomu van Valli (14.), kā arī austriešiem Tomasu Vinteru un Robinu Zaidlu (41.).

Sievietēm ar 8. numuru pirmajā grozā tika izsētas Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka (65.), kuras H grupā stāsies pretī vācietes Nadja Glencke un Jūlija Grosnere (48.), polietes Kinga Kolosinska un Jagoda Gruščinska (61.) un austrietes Lena Pleziučniga un Terēza Štrausa (371.).

Pārējās Latvijas pludmales volejbolistes nokļuva ceturtajā grozā, no kura Alise Lece un Marta Ozoliņa (87.) nokļuva D grupā, kur spēlēs ar šveicietēm Ninu Bečardu un Taņu Hiberli (7.), austrietēm Štefāniju Švaigeri un Katarīnu Šitcenhēferi (39.) un lietuvietēm Ievu Dumbauskaiti un Moniku Povilaitīti (72.).

Agnese Caica un Ilze Liepiņlauska (680.) spēlēs E grupā ar čehietēm Kristīnu Kolocovu un Mihalu Kvapilovu (9.), krievietēm Jekaterinu Birlovu un Nadeždu Makroguzovu (31.) un norvēģietēm Ingridu Lundi un Odu Johannu Ulvesetu (25.).

Visbeidzot speciālo ielūgumu saņēmusī Inese Jursone pārī ar Anci Olti (680.) par iekļūšanu izslēgšanas turnīrā F grupā tiksies ar Vācijas duetu Bīneka/Šnaidere (12.), ukrainietēm Valentīnu Davidovu un Jevgeņiju Ščipkovu (14.) un Krievijas pāri Aleksandra Moisejeva/Jekaterina Sirceva (54.).

Kā izlozes gaitā Melngalvju namā novēlēja Latvijas Volejbola federācijas prezidents Atis Sausnītis: “Veiksmi visiem!”

Visas grupas var redzēt šeit.