PAR LATVIJAS ČEMPIONIEM KĻŪST PĻAVIŅŠ/REGŽA UN GRAUDIŅA/KRAVČENOKA

Par ERGO OPEN 2017 Latvijas čempionāta pludmales volejbolā fināla uzvarētājiem kļuvuši Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža, kā arī Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka, bet klubu vērtējumā par uzvarētājiem vējainajos laika apstākļos tika pasludināti O-sands/MPSK pludmales volejbolisti. Pēc divām nedēļām šiet pat, Jūrmalas pludmales centrā, kronēs Eiropas čempionus.

Piedaloties citās sacensībās, savu Latvijas čempionu titulu šogad nevarēja aizstāvēt ne Aleksandrs Samoilovs ar Jāni Šmēdiņu, ne Alise Lece ar Martu Ozoliņu. Turklāt sacensības Jūrmalas pludmales centrā Majoros sešiem pāriem bija lieliska iespēja vēlreiz iemēģināt smiltis, kurās no 16. līdz 20. augustam norisināsies Eiropas čempionāts.

Vīriešu turnīrā līdz ceturtdaļfināliem negaidīti aizkļuva vecmeistars Klāvs Zaļkalns un Reinis Zelčs, kā arī tikai ar 13. numuru Jūrmalā izliktie Dāvis Nātriņš un Gints Antoms. Te gan viņu triumfa gājienu apturēja attiecīgi turnīra galvenie favorīti Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža un Arnis Reliņš ar Matīsu Gabdulļinu (15.). Vēl ceturtdaļfinālā Toms Šmēdiņš ar Aleksandru Soloveju (3.) samērā viegli vinnēja Tomu Benjavu un Arni Tunti, bet Edgars Točs un Rihards Finsters trijos setos apspēlēja Mihailu Samoilovu un Kristapu Šmitu.

Pusfinālā Pļaviņš/Regža ar 2:0 (18, 16) pierādīja savu pārākumu pār Reliņu un Gabdulļinu, bet Točs ar Finsteru izrāva uzvaru pār Šmēdiņu un Soloveju – 2:1 (18, -11, 14).

Mačā par 3. vietu Šmēdiņš un Solovejs drīz vien izvirzījās vadībā ar trim punktiem (9:6) un, Gabdulļinam sitot autā, svinēja uzvaru setā – 21:17. Otrajā setā uz brīdi vadībā bija rangā zemākie, taču Šmēdiņš ar Soloveju pārliecinoši pārņēma vadību, bronzu noformējot ar 2:0 (17, 15) uzvaru.

„Par šo maču nekādu lielo emociju nav, jo pusfinālā paši izlaidām no rokām uzvaru,” pēc spēles teica Šmēdiņš. „Nokļūdījos galotnē. Pierādījām, ka Alūksnē, kur zaudējām Gabdulļinam un Reliņam, tā bija nejaušība un ka esam stiprāki. Gājām laukumā ar domu, ka vinnēsim. Alūksnē mēs viņus nenovērtējām. Domājām, ka viegli vinnēsim, pat nevienu spēli nepaskatījāmies, kā viņi spēlē. Dabiski, ka zaudējām. Tagad kārtīgi noskaņojāmies spēlei, un viss bija kārtībā.”

„Nākamnedēļ brauksim un Kaļiņingradu, kur aizvadīsim Eiropas mēroga satelītturnīru,” par plāniem, gatavojoties Eiropas čempionātam Jūrmalā, stāsta Solovejs. „Un tad jau klāt būs Eiropas čempionāts. Laipni lūdzam visus uz spēlēm.”

Finālā divu šīs nedēļas pasaules čempionāta dalībnieku duelī sākumā pāris punktu pārsvaru ieguva turnīra pirmais duets Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža, taču seta vidū jau ar 15:13 vadībā bija Edgars Točs ar Rihardu Finsteru. Tūlīt gan četrus punktus pēc kārtas guva Pļaviņš un Regža, setu ar Mārtiņa sitienu pa līniju pabeidzot savā labā tieši tāpat kā sieviešu fināla 1. setā – 21:19.

Otrajā setā pēc līdzīga sākuma 14:10 pārsvaru ieguva Točs ar Finsteru. Viņi arī setā uzvarēja ar 21:18, Točam nobloķējot Pļaviņu.

Trešais sets sākās ar Finstera uzbrukuma un Regžas bloka dueli, pussolīti priekšā esot turnīra pirmajam pārim, līdz Finsters jau kārtējo reizi šajā mačā neatvairāmi servēja – 4:3. Ar to pašu atbildēja Regža, un, divreiz uzbrukumā kļūdoties Finsteram, rezultāts kļuva Točam un Finsteram kritisks – 8:11. Atspēlēties neizdevās, un ar 2:1 (19, -18, 10) uzvarēja un par Latvijas čempioniem kļuva Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža.

„Viss neizdevās, jo bija liels vējš, un īpaši trešajā setā volejbola tehniskā puse palika novārtā. Uzvarēja tas, kurš mazāk kļūdījās,” pēc mača teica viens no čempioniem Mārtiņš Pļaviņš. „Vējš neļāva veidot kombinācijas, bumba vienkārši bija jāsit pāri tīklam, un galotnē mums tas labāk izdevās. Mums paveicās, jo bijām pareizajā laukuma pusē.

Kopumā čempionātu vērtēju ar plus zīmi. Uzskatu, ka labi ir tas, ka ir izveidota klubu sistēma. Līdz ar to spēlētājiem, kuri netiek labāko četriniekā, bet ir piesaistīti pie kāda kluba, ir papildu motivācijaun interese piedalīties Latvijas čempionātā un pārstāvēt kluba krāsas. Tā man liekas ļoti laba ideja. Tas Latvijas čempionātam piešķir lielāku nozīmi.”

Sievietēm 3. vietu izcīnīja Ilze Liepiņlauska un Agnese Caica. Ar 2. numuru Jūrmalā izliktais pāris bija spiests spēlēt ceturtdaļfinālu pēc zaudējuma grupā Inesei Jursonei un Ancei Oltei (3.) – 1:2 (14, -10, -10). Līdz ar to pusfinālā nācās spēlēt pret favorītēm Tīnu Graudiņu un Anastasiju Kravčenoku – 0:2 (-13, -15).

Bronzas spēlē pret Mariju Čerņavsku un Inesi Raciņu, kuras bija apspēlētas jau grupā ar 2:0 (14, 9), sākumā Ilze ar Agnesi nokļuva iedzinēju lomā ar trim punktiem. Lieliski spēlējošās jaunās pludmales volejbolistes pirmoreiz setā izdevās panākt tikai seta otrajā pusē (14:14). Seta galotnē gan uzvarēja pieredzējušākās (21:16).

Arī otrajā setā vadībā ar trim punktiem izvirzījās Inese ar Mariju, taču tūlīt jau triju punktu handikaps bija Caicai un Liepiņlauskai (10:7), drīz vien ar Caicas netveramu servi uzvarot setu un visu spēli ar 2:0 (16, 14).

„Nav labi. Grupā nenospēlējām, kā gribējām. Kaut kāda stabilitāte gan ir, visu laiku grozoties ap trešo vietu,” pēc spēles teica Caica. „Izšķirošajā cīņā pret tām pašām pretiniecēm, ko pārliecinoši bijām vinnējušas grupā, pašas vairāk bijām nogurušas, un arī emocionāli nebijām virsotnē, jo grupā zaudējām Jursonei un Oltei. Šodien mēģinājām cīnīties ar Nastju un Tīnu, bet mūsu pašu kļūdas to neļāva. Sagurums ir, jo visu laiku trenējamies. Un lielākais notikums vēl tikai priekšā – Eiropas čempionāts. Šobrīd ir tāda sportiskās formas bedrīte.”

„Medaļa paliek medaļa, bet mērķis bija augstāks,” īsti apmierināta nebija arī Liepiņlauska. „Spēlējam jau ceturto nedēļas nogali. Gan fiziski, gan emocionāli ir sakrājies nogurums, bet ceram, ka vajadzīgajā brīdī būs labi.”

Finālā pirmo punktu guva Jursone ar Olti, taču Latvijas ranga līderes tūlīt vadību atkaroja. Inese ar Anci gan tālu pretinieces neatlaida, panākot arī neizšķirtu. Tomēr seta galotnē stabilākas bija Kravčenoka ar Graudiņu – 21:19.

Arī otrajā setā ilgāku laiku vadībā pabija turnīra trešais pāris, taču jau seta vidū pēc Kravčenokas eisa drošu pārsvaru (14:9) ieguva favorītes un, uzvarot spēli, zelta medaļas kaklā varēja kārt Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka – 2:0 (19, 13).

„Latvijas sezona mums ir bijusi ļoti laba, jo visos turnīros esam uzvarējušas,” līdzšinējo sezonu pozitīvi vērtēja Graudiņa. „Finālā no sākuma neatradām pareizo atslēgu pret Anci, jo viņa ir neparocīga uzbrucēja, kas uzbrūk ar kreiso roku. Līdz ar to pagāja kāds brītiņš, kamēr iespēlējāmies pirmajā setā.”

Klubu vērtējumā uzvarēja O-sands/MPSK, otrā vieta Ventspils PVK Bloks, bet trešā – BeachBox Gepardi.

Šosezon Latvijas čempionātā ERGO OPEN 2017 pludmales volejbolisti sacentās piecos posmos un finālā, un jau piekto gadu aizraujošu čempionāta norisi palīdzēja nodrošināt Latvijas pludmales volejbola čempionāta ģenerālsponsors apdrošināšanas sabiedrība ERGO. Čempionātu atbalstīja Ventspils, Jūrmalas un Alūksnes pilsētas domes.

Vairāk informācijas par ERGO OPEN turnīriem šeit.