LATVIEŠI TURPINA PRETENDĒT UZ MEDAĻĀM!

Arī pēc Eiropas čempionāta trešās dienas Jūrmalā Latvijas pludmales volejbola dueti turpina pretendēt uz godalgām. Ceturtdaļfinālā rīt spēlēs Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka un Mārtiņš Pļaviņš/Haralds Regža, bet jau pusfinālā ir Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs.

Sākoties izslēgšanas turnīram, fiksēti pirmie lielie pārsteigumi. Vīriešu turnīrā jau 1. kārtā izstājās Eiropas eksčempioni Adrins Gavira un Pablo Errera. Zaudējumam grupā norvēģiem sekoja neveiksme mačā ar austriešiem Tomasu Vinteru un Robinu Zaidlu – 0:2 (-21, -17).

Pirmā kārta liktenīga kļuva arī Edgaram Točam un Rihardam Finsteram, kuri ar 1:2 (20, -12, -13) piekāpās šveiciešiem Marko Kratigeram un Niko Bēleram, ieņemt dalītu 17. vietu.

Šo kārtu pārvarēt (2:0 (20, 17) pret Polijas duetu Macejs Rudols/Jakubs Šalankevičs) izdevās citam mājinieku duetam Mārtiņš Pļaviņš/Haralds Regža, kuri 2. kārtā sagādāja laikam pagaidām lielāko pārsteigumu vīriešu turnīrā, par prieku skatītājiem apspēlējot pasaules čempionāta bronzas medaļniekus krievus Vjačeslavu Krasiļņikovu un Ņikitu Ļaminu – 2:1 (-19, 16, 10).

Sākuši ar 3:0, krievi ātri tika arī līdz 14:7. Taču tad pāris eisi Latvijas dueta izpildījumā, Regžas bloks pret Ļaminu un pa kādai Krievijas pludmales volejbolistu kļūdai noveda pie neticamā – 19:19!

Pēdējo vārdu setā gan teica Ļamins, arī pirmās divas garās izspēles 2. setā uzvarēja krievi, taču tad labi turpināja spēlēt pirmā seta galotnē savu spēli atradušie latvieši, bet Krasiļņikovs ar savām kļūdām tuvināja otrā seta beigas, izšķirošajā sitienā autā uzbrūkot Ļaminam.

Izšķirošā seta sākums bija līdzīgs, taču pēc tam teicami gan blokā, gan servē, gan uzbrukumā darbojās Regža, panākot 10:5 mājinieku labā. Gan Regžas, gan Pļaviņa izpildījumā bija māņu sitieni, cits par citu elegantāki. Latviešiem turklāt veicās, un Krievijas duetam nepalīdzēja arī medicīniskais pārtraukums Ļaminam. Smuks bija arī Regžas pēdējais mānu sitiens diagonāli pa piekto zonu – 15:10, un tribīnes eksplodēja.

“Zinājām, ka cīņa būs smaga. Tomēr pretī stājās pasaules čempionāta bronzas medaļnieki,” pēc brīnuma smiltīs teica Pļaviņš. “Attaisnojās taktika servēt pa Krasiļņikovu, kuram arī serve vairs nebija tik agresīva. Savas bumbas pacēlām arī aizsardzībā, un savu izdarījām blokā. Modos ar domu, ka vismaz vienā mačā jāsagādā dāvanas Lienēm, jo mums abiem sieva un draudzene ir Liene. Izdevās divos!”

Haralds Regža, kuram tā bija viena no labākajām spēlēm sezonā, pēc mača atzīmēja labu kopējo spēli, bet Mārtiņš, vērtējot aizvadīto sezonu, piebilda, ka labāka bijusi tikai zaudētā spēle pret brazīliešiem Alisonu Seruti un Brunu Oskaru Šmidtu pasaules čempionātā.

Varbūt ne gluži pārsteigumu, taču divas uzvaras sarūpēja teicamu sezonu aizvadošie Beļģijas pludmales volejbolisti Toms van Valle un Drīss Koikelkorens, kuri apspēlēja vāciešus Janiku Harmsu un Markusu Bekermanu, Eiropas U-22 čempionus no Krievijas Oļegu Stojanovski un Artjomu Jarzutkinu, kā arī trijos setos tika galā ar pusmājiniekiem – kopā ar Aleksandru Samoilovu un Jāni Šmēdiņu treniņnometni Latvijā pirms čempionāta aizvadījušajiem itāļiem Aleksu Ranjeri un Adrianu Karambulu, kā vienīgie šodien uzvarot trijos mačos!

Tas tāpēc, ka tika mainīts kalendārs, un jau šodien notika divi ceturtdaļfināli vīriešiem, otrajā mājinieku favorītiem Samoilovam un Šmēdiņam diezgan viegli apspēlējot poļus Gžegožu Fijaleku un Mihalu Brilu – 2:0 (14, 17). Sīvāka Aleksandram un Jānim sanāca dienas pirmā spēle, kurā tikai trijos setos (19, -19, 10) izdevās salauzt cita Polijas dueta Bartošs Lošjaks/Pjotrs Kantors pretestību.

Pēc šī mača daudz laika priecāties latviešiem nebija, jo izmaiņas turnīra norises gaitā bija pārņēmušas mājinieku prātus. Tomēr Samoilovs atzīmēja, ka tā bijusi abu ar Jāni labākā spēle turnīrā pret komandu, kura Jūrmalā izlikta ar pirmo numuru un atšķirībā no Šmēdiņa un Samoilova uzaicināta uz pasaules tūres noslēguma turnīru, kurā piedalās vien 12 pāri. “Spēcīgākā komanda, ko šeit esam apspēlējuši,” teica Saša. “Nākamajā mačā, kurā pretī nāks beļģi, pašiem jāspēlē bez kritumiem un saglabājot vēsu prātu.”

Sieviešu turnīrā pa kādam lielākam pārsteigumam gadījās vien izslēgšanas spēļu otrajā kārtā. Ar trešo numuru turnīrā izliktās šveicietes Joana Haidriha un Anuka Veržē-Diprē piekāpās Krievijas duetam Jekaterina Birlova/Nadežda Makroguzova (12.) - 0:2 (-24, -15), bet divu Vācijas duetu cīņā turnīrā ar otro numuru izliktās Karla Borgere un Margareta Kocuha ar 1:2 (21, -15, -15) atzina tautiešu Nadjas Glenckes un Jūlijas Grosneres (9.) pārākumu.

Glenckei un Grosnerei rīt eksāmens bez ārēja spožuma spēlējošo olimpisko, pasaules un Eiropas čempioņu vēl viena Vācijas pāra Lauras Ludvigas un Kiras Valkenhorstas veidolā.

“Grūtas,” uz jautājumu, kādas bijušas līdzšinējās spēles Eiropas čempionātā, atbildēja Laura Ludviga. “Pasaules čempionāts prasīja ļoti daudz enerģijas, tomēr mēs noteikti gribam labi spēlēt arī šeit. Gribam spēlēt daudz un tā, lai mums pašām tas sagādā baudu. Tas dod mums enerģiju 40 vai 60 minūšu maču izskatā, tomēr ir ļoti grūti.”

“Šeit uzvarēt var daudzi pāri,” vaicāta par galvenajām konkurentēm uz čempioņu titulu, pēc mača ar Nīderlandes duetu teica Kira Valkenhorsta. “Vispirms jau joprojām ierindā ir divi labi Vācijas pāri (Šantala Laborere/Jūlija Zūde un Glencke/Grosnere. - LVF Preses dienests), ir šveicietes, kuras ir labi saspēlējušās (tobrīd Šveices un Krievijas dueta mača iznākums Kirai vēl nebija zināms. - LVF Preses dienests). Turklāt ir komandas, kuras līdz šim nav bijušas tik pazīstamas un tik daudz spēlējušas, bet šeit spēlē labi. Tādas mierīgi var vinnēt tās komandas, kuras atbraukušas no pasaules čempionāta un kā mēs cīnās ar gribasspēka palīdzību.”

Tieši ar Glencki un Grosneri ceturtdaļfinālā tiksies Ludviga un Valkenhorsta, bet vienīgajam palikušajam Latvijas duetam Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka izloze piespēlējusi pretī turnīra pirmos numurus – Zūdi un Laboreri...

Nastja un Tīna turpināja pārsteigt arī šodien, ceļā uz ceturtdaļfinālu no turnīra izsitot pēdējo Spānijas duetu Elza Bakeriso Makmillana/Paula Soria Gutjerresa – 2:0 (17, 19), tādejādi turpinot neticamo četru uzvaru sēriju Jūrmalā. Tikai viņas, kā arī divi Vācijas dueti Ludviga/Valkenhorsta un Zūde/Laborere Jūrmalā sieviešu sacensībās vēl nav zaudējušas.

“Ka tiksim tik tālu, bija grūti iedomāties,” pēc uzvaras teica Tīna Graudiņa. “Tomēr, labi spēlējot, esam vinnējušas spēcīgas komandas, kuras arī spēlēs ceturtdaļfinālā. Treneris Genadijs Samoilovs pateica, ka jāservē pa aizsardzības spēlētāju, un tā arī darījām. Pašas skatījušās pretinieces nebijām. Uzvarējām ar stabilu spēli uzbrukumā, kā pretiniecēm pietrūka.”

“Tieši par ceturtdaļfinālu sapņoju pirms turnīra, tikai nevienam par to neteicu,” savus sapņus atklāja Anastasija Kravčenoka. “Un vēlreiz paldies atbalstītājiem, kas mums ļoti palīdzēja!”

Rīt spēle ar Vācijas duetu Zūde/Laborere, kas pagājušogad šeit pat uzvarēja Eiropas meistarsacīkšu Masters posmā un kam šogad smagi zaudēts tādas pašas nozīmes turnīrā Bādenē (Austrija) – 0:2 (-14, -11).

Vairāk lasiet šeit.